Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy szárítsam a csiperkegombá...

Hogy szárítsam a csiperkegombát, hogy később főzéskor felhasználhassam?

Figyelt kérdés
2010. febr. 4. 07:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szia! nyugodtan felaprítva fagyaszd le, annyit veszel ki belőle egyszerre amennyit fel akarsz használni. nagyon könnyű szétszedni. ugyanúgy használd, mint a frisset. és nem kell kiolvasztani.
2010. febr. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezö száritani akarja nem fagyasztani.


A megtisztitott gombát (ne mosd, csak egy papirszalvétával töröld le), felszeleteled 2 mm-es szeletkékre, és vagy egymás mellett kiteregetve szellös helyen száritod, vagy felfüzöd cérnára - a varrótübe füzz cérnát és minden szeleten szúrd át, mintha gyöngyöt füznél.

2010. febr. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek, azért gondoltam, hogy szárítsam, mert a fagyasztás eszembe sem jutott, vagyis, hogy lehetséges nyersen is fagyasztani.


Ez a felfűzős szárítás viszont zseniális, ezt fogom csinálni. Miért nem lehet megmosni, ezek szerint pucolni sem kell, igaz?


köszi még1x mindkettőtöknek.

2010. febr. 6. 08:18
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, pucolni lehet, és most már értem, hogy azután elég csak törölni. Kicsit keveset aludtunk az éjszaka, ezért ez a félreértés :-))
2010. febr. 6. 08:20
 5/8 anonim ***** válasza:

egyébként a szárított gombát meg ha ledarálod, gombaport kapsz, amiből szuper gombakrémlevest lehet csinálni!!! Ez kis üvegekben sokáig eláll:)

Mi régen egy lepedőre kiterítve a napon szárítottuk nyáron, egy nap alatt megszáradt, néha átforgattuk, de ez a felfűzős tényleg tök jó!

2010. febr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

14:20-as vok:

jah amúgy mi is felszeleteltük előtte

2010. febr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A : 02-04 17:25-es vagyok újra, eddig nem voltam itt.


A felfüzés tényleg jó, minden évben rengeteg gombát száritok igy, sokkal egyszerübb, mint kiteregetni, meg beszedni.


A gombát azért nem szabad megmosni, mert attól megszivja magát vizzel és sokkal nehezebben (több ideig) szárad, meg könnyebben bepenészedik.

2010. febr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :-)
2010. febr. 9. 21:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!