Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan lehet (milyen technikáv...

Hogyan lehet (milyen technikával) a tésztát - egyforma vastagságú - kerek alakúra nyújtani?

Figyelt kérdés

Nekem mindig félresikerül. Ha szabályos körnek tűnik, akkor az egyik oldala tuti vastagabb lesz, mint a másik :(

Kisgombóc tésztából kellene kb. 25-30 cm-es kört nyújtanom...


2011. jún. 20. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyújtsd ki a tésztát valamivel nagyobbra, mint a szükséges, de legyen egyforma vastag! Válassz ki egy megfelelő nagyságú lábast, tedd rá, és késsel vágd körbe. Akkor egyformák lesznek a nyújtott tésztáid, legfeljebb a le-eső (levágott) részeket még valaminek fel tudod használni, vagy kuka.
2011. jún. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Üdv! Magyarúl pizzát szeretnél csinálni ugye?:) Nos! Szakértői válasz következik. Am cukrász vagyok és a tésztázás a profizmusom. :D Kisgombócokat a tenyereddel nyomkodd és formázd laposra. utánna lisztezd az alját meg a tetejét is. kezd el belülről kifele ugyan olyan szabályos és erős mozdulatokkal kifele nyújtani. belülről kifele és közbe forgasd a tésztát körbe körbe minden nyújtás után. Szokásos hiba hogy mire végig tolja az hétköznapi vagyis nem szakmabeli házikukta addigra elgyengűl a nyújtás és ezért lesz nem egyenletes. ha nem egyenlő vastag a tészta akkor onnét kezd el áthúzni a nyújtófával ahol vastag, ilyenkor használd a félnyújtófát ne az egésszet vagyis a szélét. Magyarúl terelgesd oda ahol vékony :) Remélem érthető voltam :)
2011. júl. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A technikám az volt, hogy kinyújtottam a tésztagombócokat és a ráhelyezett kistányért körbevágva a megfelelő méretű kör alakú tésztát kaptam.

/2 kg. lisztből 42 db. lett---volt egy kis meló vele :)/


Egyébként piadinát készítettem (ez egy olasz lepénytészta) amibe most füstölt sajtkrém, saláta, paradicsom és szalámi került.

2011. júl. 13. 12:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!