Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ki van a mosogatógép ellen és...

Ki van a mosogatógép ellen és mellett, és miért?

Figyelt kérdés
2011. febr. 27. 09:39
1 2 3
 11/28 doboszoli ***** válasza:
100%

Feleségem szerint élete legjobb vásárlása volt.

Persze csak utánam....

2011. febr. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

doboszoli:


Ez azért megnyugtató... :-)

Mellesleg ez nálunk is így van. Négy gyerek mellett igencsak jól jött egy szófogadó, csendes, jól dolgozó háztartási alkalmazott, aki gombnyomásra elvégzi az időrabló nemszeretem munkát.


A gyerekeim azóta felnőttek, de a mosogatógép maradt. Kissé már ütött-kopott, már nem is olyan csendes, néhány műanyag alkatrésze (mosószer adagoló) már törött, de még mindig szófogadóan dolgozik. Ha egyszer jobblétre szenderül, nagyon meg fogjuk siratni szegényt.


Aztán sürgősen veszünk egy másikat.


Pedro

2011. febr. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 doboszoli ***** válasza:
100%

Én anno, az automata mosógép ellen kampányoltam a családban, de két lány, egy asszony, "átformálta" a szemléletemet. Megjegyzem jogosan.

A mosogatógépet már simán befogadtam. Tényleg aranyat ér.

Főleg nem beszél...vissza....!

2011. febr. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Még gyerek voltam, amikor már a szüleim vettek gépet '95-ben. Nekünk is van természetesen. Csak jót tudok mondani róla. Ketten vagyunk a férjemmel,de általában egy héten 4-5 mosogatás lemegy. Nagy gép,nem a kicsi. Egy 2 kg-os mosogató szer ( a tablettás aránytalanul drága) kb fél év, az öblítő meg egy év. A ráégett, odaszáradt dolgokat úgy lehet könnyedén leszedni, ha a mosogatás közben, amikor már jó forró a víz kinyitod, kiveszed és egy szivaccsal egyszerűen átdörzsölöd és mehet vissza.
2011. márc. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
en imadom,
2011. márc. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
42%
Nem pártolom szerintem egyszerübb és olcsobb kézel mosogatni.
2011. márc. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
46%

22:27


Miért lenne egyszerűbb? Miért lenne olcsóbb? Vagy esetleg higiénikusabb? Nem beszélve az időről. Az is pénz. A teknőhöz is vissza lehet térni.

2011. márc. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
72%
Nekem 5 tagú a családom. Egy 3 fogásos ebéd utáni mosogatás átlagosan 10-15 perc. Egy fél literes cif utántöltőt (300ft) kb másfél--két hónapig használok. Azt godolom, mindenképpen gazdaságosabb a kézzel mosogatás. Ettől függetlenül szeretnék mosogatógépet.
2011. márc. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
65%

Én se vagyok elájulva tőle. Amikkel én találkoztam, azok egyike se mosogatott el normálisan. Én megszoktam, hogy a házimunkát el kell végezni és kész. Nem törik le a körmöm ha kézzel mosogatok el, nem egy kunszt pár ember után rendet rakni de a mai felgyorsult modern világ szinte belesulykolja az emberbe, hogy pikk-pakk mindent el lehet röhögve végezni tökig sminkben, és a mai generáció már igyekszik is mindent a minimális idő alatt elvégezni mert jobban utálják a házimunkát, mint elődeik már ha képesek arra, hogy fárasszák magukat ilyesmivel. Ez persze nem kritika csak egy meglátás. Ha valakinek segíti a mindennapjait a mosogató vegyen egyet. Ez is egy lehetőség.Természetes hogy az ember ott könnyíti meg az életét ahol tudja hogy minél több ideje legyem más hasznosabb dolgokra.De engem elég nehéz meggyőzni.Nekem a mosógépem is régi nincs automatám. Ismerősoké folyton folyik valahol, nem tart semeddig, a zokni miatt meg folyton eldugul a cső. És alig bír el pár kg-ot, ráadásul mindent állatira összegyűr. Na és a félórás programok... A fél napja rámegy. Az én gépemmel harmad annyi idő alatt kimosok lényegesen több ruhát mint ő. Ráadásul és sokmindent áztatok, kézzel mosok így a több éves ruháimról senki nem mondja meg hogy évek óta hordom.De azért a teknőhöz nem térnék én se vissza.

Az én álmom egy szuper mixer volt amit beszereztem. De még hiányzik egy jó kis gáztűzhely amelyik rendelkezik alsó-felső lánggal és hőlégkeveréssel abban lehet igazán jól sütni. A mostani egy vacak a széle mindennek odaég a közepe meg nyers marad.Manapság már semmit se tudnak hosszútávra tervezni. A minap a porszívózásnál mondtam az anyámnak hogy ez a porszívó már meg van mióta az eszemet tudom tulajdonéppen mikor is vette? A születésem előtt két évvel a munkahelyén kapott jutalomból. Akkor egyhavi fizujába került. Majdnem seggre ültem. A porszívónk 38 éves!!! És még nem volt szervízben csak a cső reped meg néha. A szemeteszsákját egy rotációskapa se tudná szétszedni. Nem tudom mi a fenéből van.

2011. márc. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
61%

A nagy dzsuvákat nem érdemes beletenni. Előtte jó ha az ember kicsit leöblíti csap alatt a tálakat (de ennyi erővel akár el is moshatná kézzel).

Helyette bepakolja a gépbe és a gép mosogatás után nem csipog, és túl sokáig mosogat, emiatt pl én néha észre se veszem hogy mikor végzett, és elfelejtem kinyitni a végén. Előfordult párszor, hogy így egy napig is bentmaradtak a tálak, és több ilyen alkalom után az evőeszközök rozsdásodni kezdtek.



Az odaégett dolgokat se tudja elmosni, azt mindenképp kézzel kell.


A gép lassabb, mint az ember, tök sokáig fut le a program, és az se teljesen önálló, mert ugye abba is be kell pakolni, aztán kipakolni a cuccokat.


Ezen felül érdemes a mosogató gépet havonta egyszer kitisztítani. A lefolyójánál a kis szűrőt kiszedni, mert ha eltömődik, akkor már nem mosogat szépen.


Aztán van pl az enyémbe egy só tartály is, abba néha öntök sima asztali sót, meg egy kis ecetet, és úgy indítok egy mosást. Egy ilyen akció után megint jobb lesz a gép, utána szebben mosogat.


A mosogatógép tulajdonképpen arra jó, hogy nem kell minden nap kézzel nyúlkálni a vízben, és nem szárad ki a kezed a sok mosogatástól :)


Meg pl a pasiknak is ideális, mert azok aztán utálnak kézzel mosogatni, én úgy vettem észre.

2011. márc. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!