Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ki van a mosogatógép ellen és...

Ki van a mosogatógép ellen és mellett, és miért?

Figyelt kérdés
2011. febr. 27. 09:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretnék egyet. Megkönnyítené a munkámat. Nem kellene a hideg konyhában mosogatnom.
2011. febr. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút mellette állok. Ketten élünk a párommal, de egy nagyobb kaja, esetleg vendégek után így is sokszor fél órát mosogatok. A szüleimnek van gépük, és ha meglátogatjuk és nyolcan eszünk, akkor is 5 perc alatt be lehet pakolni és elindítani. Emlékszem, mikor kicsi voltam és még otthon laktam, azért utáltam a mkosogatást, mert alaphangon egy óra volt, de inkább másfél. Azt az időt pedig értelmesebben is el lehet tölteni.
2011. febr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
ha nagy a csalad mindenkepp megeri. ha surun fogadsz vendegeket akkor is.
2011. febr. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
15 éve van mosogatógépünk. Mindenképpen mellette vagyok. Kevesebb vízzel mosogat, mintha kézzel kellene mosogatnom. Csak bepakolni kell, meg a tiszta edényt kiszedni, nem ázik szét a kezem, nem megy el az időm a mosogatással. Mosogatószer kb ugyanannyiba kerül, mintha kézzel mosogatnék. Mindig tiszta az edény, szóval higiénikus, tiszta, kényelmes, és maga a mosogatás nem drágább. Csak a gép volt drága :-)
2011. febr. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
84%
Najó, de anyagilag jobban megéri mosogatógéppel mint kézi mosogatással?
2011. febr. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
A ráégett, kozmált edényekről is lejön a "kozma"?
2011. febr. 27. 10:47
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag a következő a helyzet: a víz miatt kicsit spórolsz, de azt az áram elviszi. Nagyjából egy 12 terítékes gép ha naponta megy, az havi 2 ezer Ft többletköltséget okoz. Szóval egy mosogatás kb. 60-70 Ft.

Kisebb gépnél nyilván ez kevesebb.

Szerintem ennyit megér. Mert egy tele mosogatógép annyi edényt elmos, amennyit legalább egy óráig mosogatnál kézzel. Ha belegondolsz, a mosógéppel egy mosás is kb. 60-100 Ft, géptől függően, mégsem merül fel, hogy ennyi spórolásért nekiállj kézzel mosni.


Kérdező: A ráégettet is leviszi. Az a lényeg, hogy úgy kell pakolni az edényeket, hogy érja e vízsugár. Néha hagy rajta valamennyi maradékot, ha extrém koszos volt vagy ha rosszul raktad be, de azt is annyira fellazítja, hogy egy papírtörlővel le tudod törölni.

2011. febr. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
78%

Anyagilag nem biztos, hogy olcsóbb, hiszen mosogatószer ebbe is kell :-) De azért nem is drágább. Viszont sokkal kényelmesebb.


Nem, sajnos a ráégett dolgokat nem tudja eltávolítani, súrolni nem tud. De ha a rákozmált maradékot levakarod (például acélszivaccsal, vagy dörzsivel, az edénytől függően), utána már gyönyörűen elmosogatja.

2011. febr. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
72%

Azt hiszem én vagyok az egyetlen,aki nem pártolja a mosogatógépet...

Nem mondom,hogy nem tudnátok meggyőzni,de nekem nem kell.

Hogy miért?Nem tudom,sosem éreztem,hogy milyen jó lenne ha lenne :)

Ellenben egy forgó tálas mixer...na hát annak nagyon örülnék :D

2011. febr. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
80%

Nekem volt mosogatógépem.....Elromott nem vettünk másikat.A ráégett dolgokat nem mossa le rendesen ha csak elönem mosogatod.....

A java koszt elötte lekell öblíteni.Már ennyi idö alatt el is mosogattál volna....A víz hagyján de áramot is használ.Nem is keveset.Nekem álltalában 1/2 óra volt egy mosogatás a géppel.Kézzel 10 perc.Akkor jó ha nagy a család,esetleg vendégek jönnek.

2011. febr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!