Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Folyóvízben mosogattok vagy...

Folyóvízben mosogattok vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 12:35
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
98%
Nem mosogatók folyóvíz alatt, szerintem pazarlás. Koszossági sorrendben mosogatok, így nem lesz az, hogy zsíros lesz a csak egyszer szörppel összekoszolt pohár.
2011. febr. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
76%
A folyóvizzel mosogatás MEGFELELÖ módszerrel nem fogyaszt több vizet, mint a medencében mosogatás. Ennek az a módja, hogy elöször az edényekröl elöször papirtörlövel terölöm az ételmaradványokat, utána nedves, mosogatószeres szivaccsal minden egyes darabot átdörzsölök, és egy másra teszem (hogy ne legyenek útban). Ha már egy nagyobb adaggal elkészültem, akkor folyó - a lehetö legmelegebb - vizzel leöblitem öket, de csak addig folyik a viz, amig alatta van az edény. Ezeket a csurgatóra rakom, és a következö adaggal folyatatom, amig minden tiszta. Kipróbáltam, hogy egy napi csetres elmosogatásához (3 személyre, reggeli, ebéd, vacsora, fözöedények is) nem egészen egy mosogatónyi vizet folyatok ki a csapon. Ennél kevesebbel elmosogatni a hagyományos módon sem lehet, és igy még tisztábbak is lesznek az edények.
2011. febr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim válasza:
38%
Én is folyóvízbe! Anyukám hagyományosan, és mindig csesztet is, hogy micsoda pazarlás xD
2011. febr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
52%

Tessék egy szakszerű leírás az állóvizes mosogatásról:

Fehér edény mosogatása három fázisban:

I. medence, első fázis (zsíroldás)

Az ételmaradéktól megtisztított edényzetet az első medencében lévő zsíroldó szert tartalmazó, kb. 40-45 şC-os vízben kell elmosni.

A zsíroldó szer:

- Csepel Univerzal 0,2%-os koncentrációban

- Trisó 0,2%-os koncentrációban Navebit

- P-35 0,2%-os koncentrációban

- Unipon-MI 0,2%-os koncentrációban

- Ultra + Trisó keverék 0,2%-os koncentrációban

(100 liter vízben 20 dkg zsíroldó szer, vagy a felsorolt anyagokkal hatásában mindenben megegyező OÉTI/ÁNTSZ engedéllyel rendelkező más anyag.)

Az evőeszközök és poharak fehér edénynek minősülnek. Ahol a poharak megfelelő elmosására nincs lehetőség, kombinált fertőtlenítőszerek használata és öblítés alkalmazható.

II. medence, második fázis (fertőtlenítés)

A szennyező anyagoktól megtisztított és elmosott edényzetet 2 percig a fertőtlenítőoldattal megtöltött medencébe kell helyezni.

A fertőtlenítőoldat lehet pl.:

- Hypo 1%-os (100 liter vízhez 1 liter MSZ-01-2001-71 szerinti minőségű Hypóból).

- Nátrium-hipoklorit-90, 0,5%-os (100 liter vízhez 1/2 liter hipoklorit-90 MSZ 9793-68 minőségű).

- M-Nitrogenol, 0,3%-os (100 liter vízhez 3 dl Nitrogenol).

vagy a fentiekben felsorolt fertőtlenítőszerekkel hatásában mindenben megegyező, engedélyezett, más fertőtlenítőszer. A klórtartalmú szerek használata esetén az oldat mindaddig hatásos, amíg a klórszag érezhető. Nitrogenol esetében a habzás megszűnésével a szer hatása is csökkent vagy megszűnt. Az elszennyeződött vagy hatástalannak ítélt fertőtlenítőoldatot újra kell készíteni.

Megjegyzés: műanyag edények megelőző fertőtlenítésére a fertőtlenítő-koncentrációt kétszeresére kell növelni.

III. medence, harmadik fázis (öblítés)

A zsíroldó szertől megtisztított és fertőtlenített edényzetet a harmadik medence fölött folyó vízzel kell elöblíteni. Az elmosott, fertőtlenített és elöblített tányérokat csak száradás után szabad egymásra rakni.

A mosogatómedencében a törés elkerülése céljából kivehető műanyag betétet kell elhelyezni.

Gépi fehér és fekete edény mosogatás: gépi fehér és fekete edény mosogatás esetén a gyártó cég által mellékelt technológiai utasítás szerint, valamint a gyár által javasolt szerek használatával kell a mosogatást elvégezni.

2011. febr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

"Nem mosogatók folyóvíz alatt, szerintem pazarlás. Koszossági sorrendben mosogatok, így nem lesz az, hogy zsíros lesz a csak egyszer szörppel összekoszolt pohár."


Szívemből szóltál. Én csak nagyon ritkán mosogatok folyó víz alatt. Csak, ha egy.két dolog van épp, azt mosom el folyó víz alatt. És nem koszosak az edényeim. Nem olcsó mosogatószert használok, így nem zsíros a mosogatóvíz sem. És említette már akit idéztem, hogy van egy sorrend, és nem marad zsíros az edény. Egy másik edényben pedig leöblítem őket. És igen, sok vizet megtakarítunk ezzel. Félévente leolvassák az órát, utána 3 hónapig nem fizetünk semmit. És 6000 ft a vízdíjunk havonta.

2011. febr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Állóvízben. A mosogatószer ugyanis csak némi idő elteltével fejti ki a zsíroldó hatást, így a makacs szennyeződéseket is könnyebben eltávolítom. Arról nem is beszélve, hogy nem mosok el minden edényt azonnal, vagy naponta, hanem összevárok egy tisztességes mennyiséget, és akkor elintézem 10 perc alatt. Az idő is pénz.
2011. febr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
81%
Én a zsírosabbakat be áztatom állóvízbe mosószerrel. Hagyom állni kb. 20-30 percet, aztán leengedem a vizet és folyóvíznél elmosogatom!
2011. febr. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Én félig engedem a mosogatóm vízzel, és úgy mosogatok, és amit elmostam langyos vízzel elöblítem.

(Persze először a poharak, evőeszközök, tányérok, majd az edények jönnek. Ha sok a mosogatnivaló, akkor "félidőben" vízcsere.)

A folyóvizes mosogatást nagyon pazarlónak tartom, kicsit értékként kezelem a vizet...lehet, hogy túl sok spektrumot néztem.

:)

2011. febr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
66%
Mi is folyóvízben mosogatunk mióta elköltöztünk, mert itt csak egy patak van. :)
2011. febr. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
69%

Sziasztok!


Az állóvizes mosogatás szakszerű előírása a közüzemi étkezdékre, illetve vendéglátó egységekre vonatkozik, nem otthoni használatra.


Üdv!

2011. febr. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!