Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ki hogyan tárolja az ételeket,...

Ki hogyan tárolja az ételeket, hogy a lisztbogár ne találja meg?

Figyelt kérdés
Ha pl. Lezárhato üvegbe tárolom a lisztet akkor soha nem lesz benne?

júl. 17. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Nos akár lisztbogár, akár molylepke petéi már a gyártás, szállítás, bolti tárolás közben is belekerülhettek. Így 100%-os megoldást nincs (a peték kikelését fagyasztással meg lehet előzni).

De az üveg, porcelán, fém tárolók megfelők, de legyenek jól zárhatóak (pl. egy csupor tetejére biggyesztett fedő nem elég.

júl. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt még szerencsém hozzá de egyébként egy műanyag magas dobozban van,aminek van teteje.Kb egy kg fér bele.

Ha tényleg azt szeretnéd ne menjen bele akkor jó üveg csavaros tetővel.

júl. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Minden valamilyen jól zárható dobozban.

Sajnos az a zárt lisztes zacskóban kerül haza.

De ha mindent külön zársz, szinte esélytelen, hogy átkerüljön egyikből a másikba.

júl. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Sötét, hideg helyen tartom, visszatekerve a papír tasakot és még sosem volt vele gond. Régi és lehet elcsépelt 'trükk', de tényleg ennyi
júl. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%

Simán a spajzban van eredeti csomagolásában. Sötétnek sötét hely, de nyáron ugyanúgy 30 fok van ott is... Télen meg rohadt nagy pára.

Soha nem volt ilyen gond

júl. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

Mindig irigylem azokat a konyhákat a videókban, ahol katonás sorrendben állnak a fűszeres, lisztes, cukros üvegek miliméterre kiszámolva egy gyönyörű kamrában vagy fiókokban, de hiába vettem ilyet-olyat én is, valahogy mindig egy nagy műanyag dobozba landol a saját zacskójába visszatekerve, amit épp használatban van 😂

Sosem lett bogaras a konyha.

júl. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#5 #6 Rohadt mázlisták vagytok. Csak egyszer hozol haza a boltból valami fertőzött dolgot, onnantól egy rémálom.


Egyébként jól záródó befőttes üvegben szoktam tárolni. Plusz tippként: ha valami új dolgot hozol haza(liszt, dara, hüvelyes, gabonafélék), érdemes egy napra berakni a fagyasztóba.

júl. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azonnal mélyhűtőbe teszem a lisztet, darát, stb. Azóta semmi probléma ilyesmivel nem volt, éstovább is eltartható.
júl. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!