Én általában hagymával, fokhagymával, póréhagyma fehérjével, zellerrel, karalábéval, sárga és fehér répával, brokkoli törzsekkel, csontokkal, paprika csumával, kicsit nyomott paradicsommal kezdem.
Ezeknek van egy dobozom a frigóban, ahova szépen megmosva, felaprítva összegyűjtöm a nyesedéket zöldség pucoláskor.
Pl a hagyma belső héját, ami picit barna picit zöld, és megenni nem jó, de a hagymahéj szép színt ad a levesnek.
A fás részeket, kicsit már petyhűdt zöldséget, a sültek csontos részeit, zöldborsó héját, szalonna bőrt, egyebeket.
Ezeket ha kb egy-három kiló ilyen összegyűlt, felrakom egy nagy 5-10 literes kondérba, borssal, sóval, babérlevéllel, szerecsendióval, római köménnyel, kurkumával és sok vízzel felrakom főni 3-4 órára.
Aztán leszűröm, a sűreje kuka, a leve alaplé. Általában töményebb, mint egy húsleves leve, de nem baj, fel lehet önteni, mint egy házi leveskockát.
Nálam nyesedékből készül. Ha sok zöldséget előkészítek pl repa, paprika, karfiol, zeler, karalabr akkor alap9san kegmosom es repa meg karalabe meg zeller hej, illetve paprika csumaja gyulik a fagyoban. Ha van egy nagylabosnyit megy labosba, hozza egesz bors, par felbevagott fokhagyma es egy felbevagott hagyma. Sozni nem szoktam, hanem alaple felhasznalasnal amihez hasznalom attol fuggoen.
Szoval fedo alatt 1 orat fozom, utana szurom es kinyomkodom a zoldsegnyesedeket es kuka. Levet megtartom ez a zoldsegalaple. Husos vagy csontos alapleveket tovabb kell fozni.
Ha egy konkret recept kell akkor varga gabor aprosef tarkonyos csirkeraguleves receptjenel be van linkelve egy alaple recept is
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!