Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Meddig áll el a bundáskenyér...

Meddig áll el a bundáskenyér szobahőmérsékleten?

Figyelt kérdés

Szombat reggel bundáskenyér volt rokonlátogatáson. Ma reggel a két és féléves gyerekemet az egyik rokon megetette abból egy kis szelet (kb fél tenyérnyi) bundással míg pakoltam. Nem volt hűtve, egy dobozban az asztalon állt a jó isten se tudja miért... Alapvetően jól át volt sütve.


Gyakran csinálok bundáskenyeret, de soha nem maradt meg három óránál tovább se hűtőben, se szobahőmérsékleten, így gőzöm sincs hogy aggódjak-e vagy sem. Férjem megrántotta a vállát hogy ő így nőtt fel...



2023. ápr. 10. 07:52
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Nem lesz semmi baja, de annak a másfél napos bundáskenyérnek nem lehetett sok élvezeti értéke kihűlve, szottyosan.
2023. ápr. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz...
2023. ápr. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Két napig nem volt hűtve? Én fél napnál tovább nem hagynám kint. Egy reggel sütöttet max. egykor tuti beraknék már. De az nyugtatna, hogy férjem gyerekkorában sokat evett így.
2023. ápr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Hát eddig semmi gond, jó étvággyal evett, úgyhogy remélem a bő olajban sütés elég hogy ennyi időn belül ne legyen nagyobb gond. Nem volt amúgy penetránsan büdös vagy ilyesmi, de azért már guszta sem. Inkább kopogósan száraznak láttam. Meg ugye a tojást rizikósnak tartom alapvetően, sütve is.


#3 Tudom, nekem is ez a bajom, hogy én elég rigorózus konyhai higiénián szocializálódtam, nálunk minden megy a hűtőbe rövid időn belül, és nem tartogatunk semmit három napnál tovább, inkább kevesebbet főzünk. Férjem családja meg kb minden ebédet simán kinnhagy a konyhaasztalon meg sütőben a 23 fokos panellakásban egész éjszakára meg több napra is... Ma reggel a férjem bevágott egy nagy adag darált húsos sajtos-tejfolos rakott tésztát, ami a tegnapi ebéd volt, és egész éjjel a konyhában pihent. Tulajdonképpen tényleg nem szokott bajuk lenni. Csak már egyszer megjártam a gyerekkel a sürgősségit egy súlyos hasmenés miatt, és nem szeretnék újabb kört egy romlott bundáskenyér miatt.

2023. ápr. 10. 13:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Jóaz
2023. ápr. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!