Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A hagymát hogy a legjobb...

A hagymát hogy a legjobb tárolni panelban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hűtőben nem ajánlatos tárolni, de már sokadszorra történik, hogy penészes lesz és/vagy elkezd rohadni. Próbáltam tárolni nem tökéletesen záró ablak alatt, ahol kicsit bejön a hideg és sötét szekrény mélyén, több alkalommal is elkezdett penészedni.


Panellakás lévén nincs se kamra, se garázs. Tudom, hogy az lenne a legjobb, ha szinte rögtön elhasználnánk őket, de én szeretném, ha lenne tartalék, de általában a tartalékból csak 1-2 ússza meg, pedig nem tartom őket hónapokig, kb 1 hét alatt tönkremennek.



2022. dec. 8. 21:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Hűtőben miért nem jó tárolni? Erről nem is hallottam még.


Én hűtőben tárolom, idáig semmi baja nem volt soha. Hetekig kibírja.

2022. dec. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Hány fok van a lakásban?


Eddig miben tartottad? Nájlonzacskó, vagy egy kosár?

2022. dec. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy ott 18-20 fok van, vagy sütő/radiátor mellett 35++


Az se, hogy jár-e ott a levegő bárhogy is, vagy befülledt párás-akármilyen


Az se mindegy, hogy hermetikusan bezárod, ami nem jó... vagy csak úgy heverésznek valahol


Az se mindegy, hogy egyenletes ott a hőmérséklet, vagy össze-vissza változó


De a csap mellett közvetlenül is magasabb a páratartalom általában valamennyire, ami szintén nem jó


Panelban is valahogy meg lehet oldani, mégha be is lett falazva vagy nem is volt a konyhafalnál ilyen zárható-nyitható szellőző izé


Egy hetet mondjuk kb bárhol-bárhogy ki kéne szinte bírnia tán

2022. dec. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!