Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A hagymát hogy a legjobb...

A hagymát hogy a legjobb tárolni panelban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hűtőben nem ajánlatos tárolni, de már sokadszorra történik, hogy penészes lesz és/vagy elkezd rohadni. Próbáltam tárolni nem tökéletesen záró ablak alatt, ahol kicsit bejön a hideg és sötét szekrény mélyén, több alkalommal is elkezdett penészedni.


Panellakás lévén nincs se kamra, se garázs. Tudom, hogy az lenne a legjobb, ha szinte rögtön elhasználnánk őket, de én szeretném, ha lenne tartalék, de általában a tartalékból csak 1-2 ússza meg, pedig nem tartom őket hónapokig, kb 1 hét alatt tönkremennek.



2022. dec. 8. 21:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
A boltban. Panelban meg ne büdösíts.
2022. dec. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Egyszerre max 3-4 db voroshagymat veszek, ez kb elfogy egy het alatt, vagy neha 2. De 2 hetig is siman elall a pulton, nem csinalok vele semmit. Tovabb nem probaltam, lehet tovabb is.

Hany fok van nalatok? Nalunk 20-21.


Lehet az a baj, hogy tul meleg van nalatok es azert romlik meg?

2022. dec. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Erkély vagy loggia sincs?
2022. dec. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%
Panel nem erre való.
2022. dec. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Fagyaszd le. Dolgozd fel. Vágd apró kockákra, vagy szeletekre, negyedekre, karikákra vagy, amilyen formára akarod. Aztán nejlonzacskóba ellapítva fagyaszd le őket. Majd ha kell valamilyen kajába, akkor csak fagyottan bele rakod és kész. Hűtőben eláll 1-2-évig is.
2022. dec. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Amit az 5-ös ír, vagy vedd apránként a boltban.


Ha nálad akkora a páratartalom, hogy tényleg 1 hét alatt tönkremegy, azzal nem tudsz érdemben hadakozni. Vehetsz párátlanítót, de a valamit érők hatszámjegyű összegbe kerülnek.

2022. dec. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk 4 tagú családra fél kg, de gyakorta 1kg hagyma még 2 hónap múlva is hibátlan... a konyhánkban alapvetően hűvös van 20 fok, vagy kicsivel alatta, az ablak szellőzője miatt. Nyaranta is jól bírja, penészesedés, rothadás miatt nem igen dobtunk még ki hagymát, ami fonnyadt azt sütéshez, főzéshez amint lehet felhasználjuk.

Beton épület egyébként.

2022. dec. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 NTBS ***** válasza:
77%
Ne csináljunk odabent meleget. 20 fokon hetekig el van.
2022. dec. 9. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
Azért 1-2 kiló nem akkora mennyiség, amit ne lehetne egy hónap alatt elhasználni, ezt meg bárhol tárolod, ennyi idő alatt nem megy tönkre.
2022. dec. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Csatlakozom az 5-ös válaszolóhoz, feldolgozva le lehet fagyasztani DE...

Annyival kiegészíteném, hogy ez csak zsiradékon átpirítva működik, mert ha a nyers hagymát fagyasztod, felhasználáskor csak egy édeskés, vizes trutymó lesz belőle. Ahogy a szabadban hagyott megfagyott hagymából is.

2022. dec. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!