Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Profi cukrászok/gyakorlott...

Profi cukrászok/gyakorlott szakácsok, mennyi ideig kell ezt a tortát sütni?

Figyelt kérdés

[link]

Ezt a tortát szeretném elkészíteni, de csak annyi van odaírva, hogy tűpróbáig kell sütni. Ez kb mennyi perccel egyenlő? (Kezdő vagyok) Tudom mit jelent a tűpróba, de jobban szeretem azt, amikor konkrét idő-intervallum van meghatározva.



2022. márc. 14. 17:07
 1/4 anonim válasza:
82%

Szia, egyszerűt piskótát készítesz.

Kb 20 perc alatt megvan hőlégkeveréses sütővel. A tűpróba annyit jelent ha belenyomod a tésztába nem lesz rajta "tésztamassza" az azt jelenti nyers még.


:)

2022. márc. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha kezdő vagy, akkor biztos a nyers tésztát osztanám ketté vagy háeomba és külön külön sütném (sokal mahasabb, szebb, és ha nem sikerülne annyira a piskóta, és picit összeeisk akkor a nagyot el se tudnásd vágni). Sütöfüggő, de úgy kb 12 perc elég laponként, 2be vágav 20. Ha egybe sütöd a 6 tojásost, tortaformába akkor 35-40 amit tippelek.

És a biztonság kedvéért vegig figyelj hogy a teteje ene égjen és kivétel előtt szurj bele fogposzkálót.

2022. márc. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

7 tojásos piskóta 22cmes formában nekem 170 fokon légkeverésen 35 percig sül kb, akkor ez mondjuk 25 biztos.

(kezdő cukrász)

2022. márc. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, jól sikerült a torta :D
2022. márc. 16. 23:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!