Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy készül az az igazi...

Hogy készül az az igazi menzás babfőzelék?

Figyelt kérdés
Amit én főzök annak minden olajos liszt ize van a rántás miatt, de ha kevesebbet teszek bele akkor híg lesz.

2021. máj. 25. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Azt üzeni az anyósom, rántás nélkül :)

Babot tedd fel vízben, só, vöröshagyma, fokhagyma, bors, babérlevél.

Ha megfőtt, tejfölös habarás.

45 év év menza van mögötte :)

2021. máj. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Na, akkor annak a tuskónak, aki privátban mocskol, nesze, paraszt, üzemi szakácskönyv, 100 főre:

8 kg szemes bab, 2.2 kg liszt, 0.4 kg só, 0.005 kg babérlevél, 0.2 kg cukor, 0.5 kg vöröshagyma, 0.06 kg fokhagyma, 1.5 l tejföl, 0.2 l ecet


A jól megmosott, előző nap beáztatott babot hideg vízben feltesszük főni. Sózzuk, tüllbe kötve tesszük bele az ízesítőket.

Puhára főzzük, majd lisztes-tejfölös habarással sűrítjük. Ha kell, cukorral, ecettel, sóval utánaízesítünk és jól kiforraljuk.


Itt meg a csodás üzenet: Mit pofázol itt öregem anyósod 45 év alatt egy tisztességet rántottát ne tudna kifőzni ekkora tudással. Akkora ordenáré kamu a válaszod hogy az én pofámról sül le a bőr nem szégyelled magadat?? 45 év menza bazmeg az!!

2021. máj. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Mi ez a skizofrén roham itt a komment szekcióban?
2021. máj. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Vannak privátban mocskolódók. Nyugodtan közzé lehet tenni a nicknevüket és azzal együtt le is kell tiltani őket.
2021. máj. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
A rántás lesz a ludas. Én főzelékeket sosem rántással csinálom, hanem tejfölös habarással. Vannak esetek, amikor még ezzel sem, hanem egy kis részt turmixolok. FŐzelékes Feri teljesen újraírta a főzelékkészítési szokásaimat.
2021. máj. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!:)
2021. máj. 26. 14:14
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak kíváncsiságból szólok hozzá. Az mit jelent, hogy tüllbe kötjük a hozzávalókat (fenti recept ezt írja)? Egyébként én sem szoktam rántást csinálni, nem is értem honnan vetted ezt.
2021. máj. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%
7, gondolom, valami zsák, mert nem volt extra méretű teatojás. Amúgy egy csomó receptnél írja, elképesztő, miket találok benne.
2021. máj. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Jah, vágom, köszi. Azt hittem valami spéci mutatvány, mert még nem hallottam a szót. 😅
2021. máj. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!