Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Meddig áll el a beáztatott bab?

Meddig áll el a beáztatott bab?

Figyelt kérdés
Tegnap este beáztattam a tarkababot, hogy ma főzeléket készítsek,de sajnos közbejött valami, és nem dolgoztam fel.Milyen formában tegyem el?keddnél előbb biztos nem főzöm meg.hagyjam a vízben?-tegyem fagyasztóba, vagy dobjam ki?-

2016. jan. 9. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a vizet cserélgetted rajta és hűtőben volt, akkor elvileg semmi baja nem lehet, max pár szem kicsírázott.

De azért ma már nem ártana megfőzni, és főve tartani tovább , fogyasztásig.

2016. jan. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi, mivel már 2- napja ázott,leöntöttem róla a vizet, és beraktam a fagyasztóba.-így még felhasználhatom valamikor?
2016. jan. 11. 13:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt nem tudom, így még nem csináltam. Magát a szárazbabot be szoktam tenni a fagyóba, de már áztatottat nem.

Lehet, hogy jó lesz így is, majd írd meg, hogy sikerült.

2016. jan. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi, hát most már 2-3 hétog biztos nem lesz felhasznáva, de majd megírom.
2016. jan. 11. 20:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Na írd meg!
2022. márc. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!