Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A szinte minden boltban...

A szinte minden boltban kapható őszibarack konzervet mire, hogyan szoktátok használni?

Figyelt kérdés

A legtöbb boltban kapható a 820 g-os őszibarack konzerv, ami különféle márkanevek alatt, ingadozó minőségben, enyhén cukrozott lében, azaz szirupban eltéve kerül forgalomba, és rendszerint görög import termékről van szó. Kézenfekvő felhasználási módja, amikor a felnyitás után egy villával egyszerűen elfogyasztjuk a felezett, és gőzzel hámozott barackokat, a levét pedig jóízűen, nagy kortyokban megisszuk, nem hagyva azt sem veszendőbe menni, ugyanakkor akár tea ízesítésére is használható. Ám nyilvánvalóan különféle ételekbe, süteményekbe, kalácsokba és desszertekbe is felhasználhatóak a barackok. Ezek tekintetében várnám tapasztalataitokat, ötleteiteket.


Hogy csak egyet említsek, én nemrég kevés hozzáadott cukorral és túróval mixeltem össze a barackokat, egyszerűen egy villával passzíroztam össze, turmixgép hiányában. Hűtve fogyasztottuk el, igen jóízű volt, véleményem szerint kalács, pite, bukta, béles, fánk, de akár még palacsinta tölteléknek is kiváló lehet a barackos túr(ó)mix.



2021. ápr. 24. 02:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Zselés tetejű gyümölcsös sütibe rakom. Ill. gyümölcsturmixba.
2021. ápr. 24. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Editke, a kedvenc kérdezőm... Ennek sincs több értelme, mint a többi kérdésének.
2021. ápr. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Gyümölcstorta tetejére teszem. Vagy gyümölcslepénybe (egyensúly tészta, belepotyogtatva a lecsepegtetett, kockákra vágott őszibarack.
2021. ápr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Metionin ***** válasza:
90%
Csirkemellbe betekerem és sajttal a tetején megsütöm sütőben.
2021. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
Én is csirkébe rakom, ha nincs szezonja a baracknak, csak én besameles öntettel és a besamelhez nem tejet hanem ezt a szírupot keverem.
2021. ápr. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Leves
2021. ápr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

ó, csak nem gyümölcsleves?

gondolom a legvégén kell beletenni, ne főljön szét

2021. ápr. 24. 21:54
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
Vegyesbe nem nagyon szoktam rakni csak krémlevesbe annak meg mindegy ha szétfő. Max egy párat hagyok meg de azt bele se főzöm hanem ha leturmixoltam a levest csak belekockázom mert szeretem az állagát. Bár mi itthon kompótként is esszük sültek mellé vagy csak úgy magában is ha édesre éhes az ember :D
2021. ápr. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%
A saját magam által eltett őszibarackot kompótnak szoktam fogyasztani. A fiam egyik kedvence.
2021. ápr. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Kiviszem a méh telepre.
2021. ápr. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!