Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hol kapható melaszos barnacukor?

Hol kapható melaszos barnacukor?

Figyelt kérdés
Sokáig külföldön éltem és sok receptbe beépítettem a melaszos barnacukrot, ami máshol elég elterjedt és könnyen beszerezhető. Itthon sajnos még nem találtam ezt a fajta barnacukrot, egyedül barna nádcukrot találtam, aminek sem az állaga, íze, intenzitása nem olyan, mint a melaszosé. Ha van valakinek tippje, hol találhatnék, ne tartsa magában!

2019. jún. 5. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Tudtommal a barnacukor eleve azért barnacukor mert a fehér kristálycukrot egyszerűen beszínezik melasszal.

...vagy?

2019. jún. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, elvileg az, de itthon nádcukrot árulnak barnacukor néven... Ami viszont nem ugyanaz, mint a melaszos cukor. Ezt akartam kifejezni, de úgy tűnik nem sikerült. :D
2019. jún. 6. 00:16
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem az olyan, mintha Mercedeszt szeretnénk eladni Trabantként. Furcsa, ha ezt csinálják. A barna cukor régen alacsonyabb minőségűnek számított. Azt mondtam volna, hogy kérdezz meg egy méhészt, mert ők vásárolták. Most nem tudom, mert divatos lett, mert egészségesnek hitték, így felment az ára. De azért biztos kapni nagyobb szupermarketekben. Durva lenne, ha nádcukrot árulnának helyette.
2019. jún. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bárhol kerestem eddig barnacukrot, mindig az volt ráírva, hogy nádcukor :( tesco, Aldi, Lidl... De azért köszönöm :)
2019. jún. 6. 08:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Valószínüleg MO-on nem nagyon kapsz, mert ott nem divat, mivel sokan csökkent értékünek tartják. Ha van lehetöséged, akkor külföldi utak során (vagy esetleg ismerösöket megkérve) onnan tudsz hozni valamennyit. Gondolom, nem fogyasztasz annyit, hogy a mennyiség problémás lehessen.

Esetleg külföldi oldalról tudsz rendelni is.


Egyébként a nádcukor és a répacukor teljesen más ízü és állagú, én mindkettöt használom, szóval ismerem a különbséget.

2019. jún. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem kizárt, hogy ez hasonló:

[link]


Ez nádcukorral van keverve, de lehet, hogy ez is jó valamennyire:

[link]


Ez barnacukor, csak meg kell törni adott esetben, ha nem oldod fel elöre:

[link]

2019. jún. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#5 igen lehet, hogy végül ez lesz a megoldás :(


#6 köszönöm a linkeket! Ezeket én is megtaláltam, de sajnos egyik sem olyan, mint amire szükségem lenne :( de tényleg köszi az erőfeszítéseket

2019. jún. 8. 23:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Szivesen segítek (5-6-os vagyok), sajnos több nem megy innen (nem MO-on élek)
2019. jún. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Amit pl. Lidlben és Aldiban árulnak, az valódi barna nádcukor. A melaszos cukor viszont tulajdonképpen egy hamisítvány, egészséges nádcukorként akarják eladni és közben kémiai trutyi. Ilyet régen csináltak, hogy így csábítsák el a vásárlókat. Csak aztán oltári balhé tört ki belőle. Hiába finom talán, nem igazi.
2020. júl. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!