Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A rizs és a hajdina közül...

A rizs és a hajdina közül melyik a laktatóbb?

Figyelt kérdés

Persze más összehasonlító értékei is érdekelnek, de elsősorban a laktató hatása, aztán a hizlaló hatása is, aztán minden más.


Én általában pufiban fogyasztom mindkettőt, mármint rizspufi (kenyér helyett) és hajdinapufi, többnyire teljes kiőrlésű vagy barna organikus fajtából, de ez mindegy is, viszont most tűnt csak fel, hogy bár mind egyforma árban van, hasonló zacskóban is, egyforma súly, mégis a hajdina sokkal kisebb, kevesebb, tömzsibb, és ezért elbizonytalanodtam.


Amúgy előnyben részesítem a hajdinát a rizsnél általában, mert finomabb szerintem, vagy tán csak izgalmasabb azzal, hogy rizst mindig is ettem, hajdinát meg csak pár éve ismerem napi szinten + mert naponta egy kis csomag (4-5 szelet) az adagom, és rizzsel gyakrabban találkozom máshol is, ahol ehetek, és hogy ne egyek egy nap kétszer ugyanazt. Ráadásul a rizspufi érdekes módon jobban törik, szétmállik, mint a hajdina, ami gond nélkül felezhető vagy még tovább törhető.


Na de melyik laktat jobban ugyanakkora mennyiségből...?


A hajdina, mert tömzsibb, sűrűbb...? Vagy pont ezért nem, mert a rizs meg levegővel lakat jól? :)


Melyiktől leszek később éhes?, így pontos a kérdésem. :)



2019. márc. 4. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
A hajdinától leszel később éhes.
2019. márc. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hasracsapás alapján, vagy az alapján, amit én leírtam, hogy tömzsibb, vagy mi alapján, ha szabad kérdeznem, nem tanárnénisen számonkérően, hanem természetes gyermeki kíváncsisággal :) semmit nem tudóan, ám tudni vágyóan? :)
2019. márc. 4. 15:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Minél finomítottabb m9dernebb egy termék és rost víz szegény annál nenezebb az emésztése . Tehátmtovább van bent mint kellene . Az üres gyomor nem gond , a gyomor hangok emésztést jelölnek . Az éhség természetes de az étvágy más és ingerekre indul be .
2019. márc. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A hajdina.
2019. márc. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

A kérdésedhez: azért mert "Glikémiás indexe 55-60% (magas rosttartalma miatt). Ez azt jelenti, hogy cukortartalma kétszer annyi idő alatt szívódik fel a bélrendszerből, mint a hagyományos cukor."

A pufinak mint formának semmi köze ahhoz, hogy később éhezik meg az ember tőle. Maga a hajdina ilyen. Én pl kásaként eszem.

2019. márc. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, #5!
2019. márc. 5. 06:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!