Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért nem lehet normális...

Miért nem lehet normális trapista sajtot kapni?

Figyelt kérdés

Mostanában akár hányszor vettünk trapista sajtot az összes műanyag izű volt és az állaga is borzalmas volt. Az elmúlt 4-5 hónapban szinte nem is kaptam normálisat, hiába próbáltam végig majdnem az összes gyártó sajtját.

Arról nem is beszélve, hogy már lassan olyan árban van, hogy szívesebben veszem a füstölt vagy nagylyukú sajtokat 100-200 forintal többért.


Hol lehet normális trapistát kapni ami nem olyan puha mint a szivacs és málik szét és mellé nincs műanyag íze?



#sajt #füstölés #penész #trappista #negylyukú #trapistván #trap pista
2017. okt. 2. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Hát nem trappistát kell venni, mert az szar.


Régen jobb volt, de most, te jó ég :(

2017. okt. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nincs olyan hacsak nem házi készítésű/kiskereskedelembe veszed.. Én is már kipróbáltam jópár félét nem légből beszélek.

Én inkább veszek goudat,edamit,cheddart,nagylyukút, tolle grande is nagyon finom, alap sajtokból én inkább ezeknél maradok.

2017. okt. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Én a Bluedino-t szeretem, finom tejes íze van
2017. okt. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Néhány éve hihetetlenül leromlott a minősége. Nem várják ki a kellő érlelési időt, gyorsérlelésű vacakokat lehet kapni. Régóta nem veszek semmihez sem trappistát, pont a rossz íze és állaga miatt.Én is inkább adok párszáz ft-tal többet, de legalább ehető, ha kell reszelhető legyen a sajt.

Amiket előttem írt valaki, tényleg sokkal jobbak, nekem különösen a nagylyukú ízlik.

A Tolle Grande is finom, a Tolnatej volt régen a legjobb Trappista gyártó cég.

2017. okt. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

A Bluedino mindennek az alja. A pizza tetején nem olvad, hanem szó szerint ég. Talán a Fino Trappista a jó, de az is mállik. Nagyon magas a zsírtartalmuk, 45(!)%.

Én külföldön élek, itt a 24-28%-os sajt már nekik zsírosnak számít, de nekem meg pont ez a jó. Szépen lehet reszelni, és finom is. Keress alacsonyabb zsírtartalmú sajtokat, akkor jó eséllyel nem mállik.De a nagyon alacsony zsírtartalmú (~17%), az meg már kevés, ez már élvezhetetlen.

2017. okt. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Hol írta, hogy pizzára akarja?
2017. okt. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó; mindegy mire akarja. Ha valamelyik sajt valamilyen elkészítés/ felhasználás alatt nem normális tulajdonságot mutat, akkor nyilván az valamiért nem okés, és az ember nem eszi meg szivesen. A kérdező direkt nem akar műanyag sajtot, nem tudom hogy olvastad-e?
2017. okt. 4. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Nagyon kérem azokat a fiatalokat, akik pár éve külföldön dolgoznak, ne mondjanak véleményt az itteni (MO-i)élelmiszerekről, mert nagyon tévútra viszik az olvasót.Nincs korrekt összehasonlítási alap.

Én úgy tudom, hogy külföldön sem fenékig tejföl a magyaroknak... Tisztelet a kivételnek !

2017. okt. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Mert én milyen tévútra vittem én itt bárkit is? Csak a sajtról volt szó. Itthon is szoktam vásárolni, van tapasztalatom. Hűűűha, mik vannak....!

[link]

2017. okt. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%

A " Kérdezni szeretnék " nicknevű kedves honfitársamnak üzenem- aki privátban zaklatott-, hogy

"Hülye, aki mondja " /:Forrest Gamp:/...

2017. okt. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!