Kíváncsi lennék arra, hogy mennyien tudják valójában mit jelent a "bio" szó?
Az eletben, minden termeszetesen elofordulo es termeszetes allapotaban megmaradt organizmust, bio-nak nevezhetunk.
A paradicsom csak akkor bio, ha termeszetes foldbol terem es semmilyen vegyileg eloallitott szert nem hasznalunk a novekedes felgyorsitasara, vagy a kartevok elleni vedelem celjabol.
Szoval akkor a Wikipedia is rosszul tudja :(
Vagy az az oldal ahol Te nezted, Kerdezo.
A görög eredetű „bio”, „öko” és az „organikus” szavak arra a mezőgazdasági rendszerre utalnak, amely kizárólag természetes technológiákat használ ahhoz, hogy egészséges és tápanyagokban gazdag készítményeket állítson elő. Mint a legtöbb újdonság, ez a mozgalom is az Egyesült Államokból indult. A bio-gazdálkodók a hagyományos, évszázados mezőgazdasági kultúra elemeit felhasználva, a lehetséges mértékig csökkentik a mesterséges anyagok, vegyszerek használatát, környezetvédő módszereket alkalmaznak, ill. kerülik az emberre és a környezetre veszélyes technológiák, illetve anyagok használatát. Így tilos a műtrágyázás, az ionizációs besugárzás, a génmanipuláció, a hormonkezelés, és nem alkalmazhatóak gyomirtó szerek sem. A növények kártevőkkel szembeni védelmét természetes eredetű anyagokkal, esetenként egy másfajta növény vagy rovar nyújtotta védelemmel, meghatározott talajgazdálkodási módszerekkel oldják meg.
De nézzük meg konkrétabban, hogy mikor alkalmazható egy terméken a bio és a többi hasonló kifejezés. Kinek higgy, a szemednek, az ízlésednek vagy a címkének?
Mi a bio?
Az Európai Unió 1992-től törvényben szabályozza, mi minősülhet bioélelmiszernek. Ezt a jogszabályt hazánk 2000-ben vette át. Vagyis közel 10 éve csak akkor hozható forgalomba a biológiai, organikus, ökológiai szavakkal, valamint ezek rövidítésével ellátott termék, ha az valóban megfelel a törvényi követelményeknek. Jogszabályaink az „ökológiai” (vagy „biológiai”) szó használatát írják elő, nálunk mégis inkább a „bio” megjelölés a legismertebb. Az EU országaiban vagy az EU tagállamokból érkező termékeken az „organic” kifejezést láthatod esetenként az adott ország nyelvének megfelelő öko, eko, bio stb. rövidítések mellett. A szabályozásoknak megfelelően ökotermék (biotermék) az a növényi vagy állati eredetű élelmiszer, amelyet az ökológiai gazdálkodás szabályainak megfelelően állítottak elő. A gazdálkodási mód hivatalos megnevezése "ellenőrzött ökológiai gazdálkodás", de informálisan a biogazdálkodás, ökogazdálkodás, organikus gazdálkodás kifejezések alatt is ezt értjük.
Bio az, amit éjszaka permeteznek...
Kérdező, végtelenül nagy butaságokat beszélsz.
Kérdező, ha már annyira okos vagy, légyszíves meséld el, hogy milyen "vegyszereket" használnak a bio paradicsomtermesztők.
Én tudom, mert ezt tanulom :P
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!