Kenyér lejárati idő?
A ráírt dátom nem a fogyaszthatóságot jelenti, hanem azt az idöpontot, amíg az elöállító garantálja az optimális minöséget, azaz addig sem az íze, sem más tualjodonságai nem változhatnak.
Természetesen ezt mindenki úgy adja meg, hogy ez a dátum után még jó ideig ne lehessen kifogás a termék ellen. Éppen ezért a "lejárat" után a kenyér még napokig fogyaszthaó, semmi bajod sem lesz töle, legfeljebb idövel szárazabb lesz.
A kenyér szavatossági ideje 72 óra (3 nap).
Ez persze nem azt jelenti, hogy a 4. napon már nem ehető!
Van, ahol azért írnak rá kisebb lejárati időt (szerintem), hogy még véletlenül se mehessen vissza senki reklamálni.
A Sparban pl. az összes pultban vágott sajtra 1 napos lejárati idő van írva úgy, hogy ezek friss sajtok, van, amelyik hetek múlva is teljesen tökéletes.
Kenyeret simán meg lehet enni bármikor, amikor nem penészes. Ha nem penészedett, hanem kiszáradt, akkor teljesen szárazon is gond nélkül fogyasztható.
Pékségtől is függ, hogy hány napig szavatolja a kenyér minőségét.
Persze akármilyen bélyeget ragasztanak rá, a harmadnapos kenyér már nem olyan, mint, amikor a kemencéből kiszedve teszik a polcra.
Semmi baj nincs a többnapos kenyérrel, sőt egészségesebb is, mint a meleg kenyér.
Szikkadtan, majdnem szárazon is sokféleképpen felhasználható még.(melegszendvics, pirítós, kockára vágva megpirítva levesbetét,bundáskenyér, fasírt/töltötthús szárítva prézli stb. )
A legfőbb ellenség persze a penész, ami általában a nejlonban tartott kenyereknél fordul elő.
azt még állatoknak sem szabad odaadni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!