Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ti hogy csináljátok a tatárbif...

Ti hogy csináljátok a tatárbifszteket?

Figyelt kérdés
Én is szoktam, de kíváncsi lennék más receptjére is!
2014. dec. 21. 16:20
 1/8 zolidobos ***** válasza:

Nagyon szeretjük, elég gyakran készül.

Alapanyag tekintetében legjobb a bélszín, de az ára horror, és nem ad annyival nagyobb élményt. valami comb alkatrészt szoktam venni, lehetőleg ne legyen inas.

Kétszer átdarálom a vöröshagymával együtt, majd fűszerezem:

-só

-frissen őrölt bors

-fokhagyma

-worchester szósz

-ketchup

-mustár

-ő.paprika, inkább csak a szemnek

Keverek hozzá némi szoba hőmérsékletű vajat, és feles pirítóson fogyasztjuk.

mennyiségeket nem tudok írni, "érzésre" fűszerezem. mivel általában két nap is esszük a tojás kimarad belőle.Mondjuk nem is hiányzik..

2014. dec. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor én nagyobb csaló vagyok! Én marhanyakat szoktam venni, és alaposan "felboncolom", hogy inymentes legyen. Aztán hosszú csíkokra vágom, kap egy sós, borsos, mustáros pácot, hogy teljesen ellepje az olaj, majd 3-4 napra megy a hűtőbe, hogy összeérjen.


Majd jön a darálás, miután kézzel lehúztam róla a pácanyagot. Általában kétszer átküldöm a darálón. Ezután jön a füszerezés, nálam is érzésre megy.

Aztán a vaj, és a tojás is, azt sosem hagyom ki.

2014. dec. 21. 17:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Szintén zenész... :)én fehér/feketepecsenyéből készítem, nem pácolom előre, de én háromszor darálom át, közben elmosva a kést, a tárcsát, ott fennakadnak a felesleges rejtett inak.

Fűszerezés hasonló só , reszelt hagyma, fokhagyma, bors, mustár,(módjával)pici őrölt kömény, fűszerpaprika, puha vaj, és én is teszek bele tojássárgáját.

lehet, hogy kihagytam valamit, de kóstolgatáskor úgy is kiderül :)ja, és mi kellemesen csípősen szeretjük, így egy kis csiliőrlemény is kerül bele.

Az év vége kihagyhatatlan eseménye a tatárbifsztek. két kenyérpirító is forgalomba kerül ilyenkor.

2014. dec. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
No igen, ilyenkor nálunk is izzik a kenyérpirító. Mondjuk "idén" csak januárban lesz tatár, mert csak akkor érek haza.
2014. dec. 21. 18:18
 5/8 A kérdező kommentje:
És igen, én is csípősre szoktam csinálni, úgy az igazi!
2014. dec. 21. 18:22
 6/8 bumbi02 ***** válasza:

A fentieket én azzal egészítem ki, hogy én savanyú uborkát (csemegeuborka) kockázok nagyon apróra, illetve kapribogyót. Mindkettőnek a levéből is adok 1-1 evőkanálnyit a húshoz.


150 gramm tiszta marhahúshoz fél uborkát, 2 kapribogyót és 1-1 kanál levet adok, 1 teáskanál mustár, 1 teáskanál ketchup, lehelletnyi worcestershire szószt. Sózni, borsozni nem igazán szoktam ezek után. :)

2014. dec. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugy, mint az elso, csak tojassal. Viszont en nem daralom, hanem lekaparom a hust.
2014. dec. 22. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zolidobos ***** válasza:
Az uborka izgalmasan hangzik, egy próbát megér.
2014. dec. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!