Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Csak én nem szeretem az...

Csak én nem szeretem az édességeket?

Figyelt kérdés

Vagy van még rajtam kívül, aki ennyire ne lenne oda a tortákért és a süteményekért? Szinte már frusztrál, hogy pl. egy vendégségben a finom sült húsokat várom, míg mások alig várják a végén a desszertet és szinte örömujjongásba törnek ki, amikor meglátják a sok márcos maszlagot.

Sok cikkben is mennyei mannaként vannak beállítva a sütik, a pralinék, trüffelek, "sokkolóan gusztusos" képekkel mellékelve, és a leírás alapján elvileg el kéne olvadnom a látványtól és a leírástól. Néha már én érzem magam hülyének, hogy nem érzem azt a boldogságot, amit ilyenkor érezni kellene.

Nemrég hozott a sógornőm méregdrága marcipános trüffel válogatást valódi szarvasgombával. Borzalmasnak találtam, őszintén szólva sajnáltam belőle a szarvasgombát, mert jobban eltudtam volna képzelni egy jó kacsamellhez, vagy vadhúshoz. Sokszor az az érzésem, hogy túl vannak értékelve ezek a dolgok és azt hiszem nekem is értékelnem kellene. A fekete erdő tortával is így vagyok, egyszer ettem, de inkább az undor kapott el, pedig eredeti volt. Sokszor tényleg jól néznek ki a kreatív torták, de az ízük feleannyira sem jön be, mint a kinézetük.

Attól meg egyenesen falra mászok, ha valaki háziasszony megkérdezi, hogy milyen süteményt sütöttem a héten. Semmilyent bakker és az elkövetkező időkben nem is fogok.

Van egy barátnőm, aki majdnem minden nap süt valami édességet, folyton erről mesél, és mindig leírja a receptjét, vagy belinkeli, holott ezerszer elmondtam neki, hogy nem sütök süteményt. A gyerekei amúgy úgy néznek ki, mint egy Micheline baba.

Én sajtmániás vagyok, nekem a sajt olyan, mint másoknak a süti, igyekszem megkóstolni a világ különböző sajtjait amíg csak élek a lehető legtöbbet.

Szóval más is van így, aki nem alél el az édességektől?


2014. okt. 1. 08:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Tökéletesen jellemezted az én ízlésemet is. Nem vagy egyedül, nyugi :D
2019. dec. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A nagyon tömény kakaótartalmú keserűcsokin kívül a legtöbb édesség puszta gondolata is émelygést vált ki belőlem. A szép torták kb ehetetlen, de nagyon szép műalkotások számomra. Nem óhajtom beharapni egyben az egészet :D A sajtokat és sült húsokat viszont én is imádom, meg mindent, ami sós, savanyú vagy enyhén kesernyés ízű. A tengeri herkentyűkről nem is beszélve. Szerintem kevesebb édességérzékelő receptorral születtünk, és egészen más ízek váltanak ki boldogságérzést nálunk, mint ami az emberek 90%-at vonzzák.
2019. dec. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem, bár régen rengeteg csokit ettem. Az én nasim a natúr joghurt :)
2021. okt. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!