Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hol lehet növényi tejfölt...

Hol lehet növényi tejfölt venni és hogyan néz ki?

Figyelt kérdés
Belefutottam agy tévé műsorba és ott mondta szakács,hogy növényi tejfölt már a multikban is lehet kapni.Ennek ellenére az interneten csak azt olvasom hogyan tudnék készíteni otthon.Ugyanúgy érdekelne mindenféle tejtermék helyettesítő étel és hogy hol tudnám beszerezni azokat.Egyenlőre csak a tej pótlókat ismerem: szója tej,rizstej stb

2014. aug. 14. 12:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Amit találtam növényi tejszínt,abban is van tej.:-( Nem tudom akkor miért hívják növényinek......
2014. aug. 14. 12:20
 2/8 anonim ***** válasza:
Frissföl. De megnyugodhatsz, mindegyikben van valami nem tejből származó. Hogy lehetséges egy tejfölnél, hogy 3 hónap a lejárati ideje ?
2014. aug. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

A frissföl nem növényi, csak a tej zsírját helyettesíti benne növényi zsír, de savó az alapja.

Zabtejszínt és rizstejszínt már láttam boltokban, és itt nincs jelentősége, hogy tejszínről v. tejfölről beszélünk, hisz egész más a gyártás technológiája, mint a tejtermékeké.

2014. aug. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a spárban mindig van szójajoghurt és/vagy tejföl.

Ilyen: [link] [link]

De elég drága, a kicsi 300, a nagy 600 Ft körül van.

2014. aug. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A Keljföl, frissföl, délibábföl meg az ilyen tejfölnek álcázott dolgokba néha belefutok és ahogy olvasom ezek növényi cuccok. Jellemzően a vödrös tejfölöknél fordul elő (már akár Coop-okban, CBA-ban is)..az a feltűnő rajta, hogy olcsóbb mint a rendes tejföl.
2014. aug. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy magában nem igazán hasonlít a tejfölre/joghurtra ez a szójás készítmény, de pl. rakott ételekhez jól használható és ha megszokod az ízét, akkor magában is élvezhető lesz vagy pl. mártásokhoz.


A zabtejszínt, rizstejszínt szerintem teljesen fölösleges venni, mert nagyon túl van árazva. Barna rizslisztből vagy zabpehelylisztből lehet könnyen csinálni. Vízben elkeversz 1-2 ek lisztet pici sóval, pici cukorral és párat rottyantasz rajta. Sózva, fűszerezve ez is használható rakott ételekhez. Vagy beáztatsz zabpelyhet éjszakára és másnap csak leturmixolod. Ha több vizet öntesz hozzá, akkor zabtej lesz (ízesíteni mindenképp kell pici sóval, és mézzel pl.).

2014. aug. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A frissföllel és társaival vigyázz, a 3. hozzászólónak van igaza, ezek valamennyi állati tejet mindig tartalmaznak.
2014. aug. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Néztem én is amit írt.Olyan mintha félre értette volna a kérdést.Nekem pont az lenne a lényeg,hogy véletlen se legyen benne tejtermék a tejfehérje allergia miatt.
2014. aug. 15. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!