Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha egy termékre az van ráírva,...

Ha egy termékre az van ráírva, hogy pálmaolajjal készült, a másikra az, hogy növényi olajból, ugyanazon a márkán belül, akkor a növényi olajos az nem pálmaolajjal készült?

Figyelt kérdés
2013. dec. 21. 00:17
 1/9 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Valószínűleg a legolcsóbb növényi olajokat takarja a megjelölés: kókuszolaj, pálmaolaj, napraforgóolaj, repceolaj, ilyesmikre tippelek. Ezek általában a legegészségtelenebbek is:

[link]

Mindenestre az biztos, hogy nem dióolaj, tökmagolaj vagy hidegen sajtolt, extra szűz olívaolaj van benne...

2013. dec. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy márkán belül talán nem pálmaolajat takar, de általában sajnos igen, nem véletlenül próbálják titkolni. Biztosat csak a gyártó tud mondani. Te is kerülöd a pálmaolajat?
2013. dec. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, eddig csak rosszat hallottam róla. És sajnos szinte minden termékben ez van. Ha látom az összetevőkben, hogy pálmaolaj, meg se veszem. Viszont a növényi olajosat eddig vettem, de félek, hogy az is pálmaolajat jelent.
2013. dec. 21. 14:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Végre nem vagyok egyedül :) Én egy ideje már nem veszek meg semmit, amin csak növényi olaj van feltüntetve, sosem tudhatom, mit takar. Sajnos még így sem lehet teljesen elkerülni a pálmát. Milyen termékről van szó egyébként?
2013. dec. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez konkrétan csokinál volt, az egyikre pálma, a másikra sima növényi olaj volt ráírva. De más termékeknél is volt ilyen.
2013. dec. 26. 08:54
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, én is sokszor belefutottam ilyenbe, csak azért kérdeztem, mert hátha olyanról van szó, aminek tüzetesebben utánajártam már :) El tudom képzelni, hogy korábban gyártott termékekre még csak növényi olajat írnak, aztán egy esetleges friss szabályozás miatt az újabb adagokra már konkrétan ráírják, hogy milyen növényről van szó.
2013. dec. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha még érdekel a téma, végre találtam hivatalos információt, nem volt hülyeség a tippem. Idén december 13-tól lép életbe az új uniós szabályozás, melynek értelmében mindenen kötelező lesz konkrétan megnevezni a növényt, addig még lehetnek forgalomban a régi szabályozás szerint címkézett termékek is. Szerencsére egyre gyakrabban látok új típusúakat, vannak, akik nem várnak év végéig :) [link]
2014. jan. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Most már csak azt kellene elérni, hogy származási országként is megnevezzék a konkrét országot, ne csak annyit, hogy EU.
2014. jan. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

ja még mindig az van hogy származási hely:EU az kib*szott

28 ország...

2015. júl. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!