Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi a véleményetek az UHT tejről?

Mi a véleményetek az UHT tejről?

Figyelt kérdés
Úgy általánosságban... ki mit tud róla pro és kontra?

2013. júl. 30. 15:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
Én szeretem, kicsit olyan tejszínes íze van, amiket én vettem.
2013. júl. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Semmi bajom nincs vele : Inni nem iszom tejet ,de sütikben ,krémekbe teljesen jó . Igaz mi 2,8 % at veszünk . Alföldit szoktunk vagy Tesco Vaule márkást.
2013. júl. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nincs olyan benyomásotok az UHT tejjel kapcsolatban, hogy "nem is igazi tej"???

Megmondom őszintén, én most olvastam utána, hogy hogyan is készül az UHT tej, de nekem mégis olyan gyanús, hogy hónapokig is eláll hűtés nélkül és nem romlik meg. :S

2013. júl. 30. 15:47
 4/13 anonim ***** válasza:
Vacak, nem ízlik.
2013. júl. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Pedig igazi tej. Csak kezelve van. Én régebben oda voltam a házi tejért, de ma már ha csak megszagolom, rosszul vagyok tőle.
2013. júl. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is érzek valami fura ízt benne, így nem is tudom magában inni, csak kávéban, és főzéshez használom, ha tejet akarok inni, akkor jobban szeretem azokat, amiket hűteni kell, annak nem érzek olyan erős mellékízt.
2013. júl. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
UHT azt jelenti, hogy ultramagas hőfokon kezelik, tehát pasztőrizálják. Én szeretem :)
2013. júl. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Én szerettem, amíg tudtam tejterméket fogyasztani. És ez alapján mondhatom, hogy valóban tej, különben ha nem az lenne, akkor azt meg tudnám inni. De nem tudom.
2013. júl. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Tökéletesen igazi tej, de én az ízét nagyon nem szeretem.
2013. júl. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Valamelyest megnyugodtam... :)

Nekem az ízével nincs gondom, csak van bennem egy berögződés szerintem. Pár évvel ezelőtt ugyanis volt olyan a boltok polcain, hogy "tejital", vagy "reggeli ital", és sokan mondták, hogy az sosem látott tehenet. Ha jól emlékszem, valami növényi tejből (talán kókusztejből) volt. Mostanában azonban nem látok ilyet, de ez úgy bennem maradt, hogy figyelgetem a dobozon a leírását a terméknek. Jobban mondva: figyelgetNÉM, de azon, amit pl. most vettünk, semmi nincs arról, hogy kiféle-miféle... dehát gondolom csak tehéntej!


Köszi a válaszokat mindenkinek!

2013. júl. 31. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!