Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A magyarok miért félnek extra...

A magyarok miért félnek extra szűz olívaolajat használni főzéshez, sütéshez?

Figyelt kérdés

A mediterrán országokban szinte csak azt használnak. Az olaszok pl. rántott húst is abban sütnek, a magyarok egy jelentős része viszont azt gondolja, hogy csak salátára jó.


Mi az oka ennek a tévhitnek?



szept. 1. 18:08
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
6%

Elsősorban a kereskedők csalnak mert olivaolaj címen árulnak olajat amelynek csak a negyede olivaolaj a többi összetöltött repce es napraforgóolaj.

Tehát drága is es nem is az, aminek hiszed. Azaz, kidobott pénz.

Másodsorban pedig fontos megnézni, hogy mely olaj alkalmas sütésre.

A túlhevített olajok pl rángotthús sütés közben toxikussá válnak, pl akkor ha annyit hevíted az olajat, hogy mar fekete füst jön.

szept. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
38%
Én Meg vajat használok mindenhez.
szept. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
9%

A legegészségesebb a vaj, a zsír, amit a szervezet megszokott évezredek óta. Az olajak eléggé új találmány, valami 80 éve jött divatba, károsak az egészségre, a melegen sajtolt azt kémiai szerekkel kezelik, a repceolaj meg egyenesen más okokból is veszélyes, nemcsak egészségtelen, ugyanis egyszer otthagytam a tepsit h melegedjen az olaj, feltettem a kályhára, bementem a szobába vegyem fel a telefont, az olaj kb 2 percet volt a kályhán, kimegyek és nagy lángokkal ég! Szerencsére sikerult eloltanom, de nagyon gyúlékony! Nem szabad túlhevíteni egy percig sem! Szekundumok alatt lángokban áll minden!

Azóta sose vettem!

szept. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
66%
Drága
szept. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
72%

"Egy liter olívaolaj is kitart kb. 2 hónapig, pedig több mindenhez használjuk, mint a napraforgó olajat"


Ezt mondjuk nem tudom elhinni. Mi használunk rendszeresen olívaolajat, salátára, azon pirítjuk a zöldségeket, húsokat, ha néha sütök egy pizzát vagy valami pékárut, azt teszek bele és dehogy tart ki 2 hónapig. Pláne, ha még rántott húst is sütnék benne.

szept. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
76%

15


Ha meg fritőzt használ valaki abba kell olyan 2 liter olaj..

szept. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Az hogy finomabb a lecsó vele csak ízesítés kérdése.

Egy hónapig biztosan kevés nálunk egy liter olaj mikor napi szinten főzök és az ára miatt nem kapok utánna.

szept. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
39%

#15

Nekünk még tovább is, el nem tudom képzelni hova lehet ellocsolni egy liter olajat 2 hónap alatt….

szept. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Az én fritőzömbe 3 litert kellene tölteni az olívából, rántott hús sütésre.

Nem a félelem tart vissza 3 liter extraszűz olívaolaj vásárlásától, hanem az ÁRA!

szept. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
33%
Atya ég, ez a fritőz dolog még mindig megy? 🤢 ki a fene akar egy kád olajban sütni mindent?
szept. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!