Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A Kalifa mák őrölt? Vagy...

A Kalifa mák őrölt? Vagy egész szemeket tartalmaz?

Figyelt kérdés

jún. 25. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs ráírva a csomagolásra?
jún. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem volt ráírva. Most találtam rá a gyártó weboldalára, de itt se szerepel: [link] Az "étkezési" szó alatt azt feltételeztem, hogy étkezésre kész, tehát darált - logikus következtetés. Ellenben a weboldalukon találtam darált mákot [link] aminek ugye a nevében benne van, és más a képe is, tehát amit néztem eredetileg, az nem őrölt, de van őrölt is. Így a kérdés meg van válaszolva. Köszönöm azért a hozzászólást.
jún. 25. 12:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sokszor nem darált mákot árulnak mert könnyebben avasodik.
jún. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Vákuum csomagolásban is? Bár szerintem majdnem mindenhol úgy csomagolják.
jún. 25. 14:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

AZ étkezési csak annyit lehet, hogy emberi fogyasztásra alkalmas, nem szennyezett.

Másrészt a mákot csak MO-on eszik kizárólag darálva, a legtöbb helyen szemesen használják fel.

A darált mákra minden esetben ráírják a csomagolásra

jún. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 SZTANN válasza:

Akármilyen mákra a csomagon rá kell írni, hogy darált (őrölt) vagy nem.

A szemes mák neve: étkezési mák (nem csak darálva használható ételbe).

Sőt sajnos olyan is előfordul, amikor a darált mákot már valami porcukorral is összekeverték - ilyen nem érdemes venni.

Darálva könnyebben megavasodik - egyébként is hosszabb ideig hűtőben jó tárolni.

jún. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Hát akkor most ezeket is megtudtam. Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!
jún. 26. 04:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!