Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi a legolcsóbb módja a nagy...

Mi a legolcsóbb módja a nagy kalóriatartalmú (4-5 ezer kalória) étkezésnek?

Figyelt kérdés
Tömegelek, de minden olyan k*rva drága, hogy tudnék minél olcsóbban kihozni egy magas kalóriatartalmú étrendet? Persze minél több fehérjével, minél kevesebb cukorral.

jún. 1. 19:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
84%
#9 vagyok. Szóval a legolcsóbb fehérjeforrás akkori árakon de szerintem most is a fagyasztott csirkemáj (a friss sokkal drágább), sárgaborsó, lencse, trappista sajt, túró. Ebből a sárgaborsó és a lencse annyira nem jó felszívódású, a sajt meg zsíros. De amúgy is kombonálni érdemes.
jún. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
5%
Nincs olyan hogy legolcsóbb, mert ízlenie is kell. Ennyi erővel nyersen is ehetnéd a hús, meg bármit, mert az úgy a legolcsóbb. 60db tojás már egész jó kalória. Ha ilyesmi a célod, akkor csak is anyagilag kell felkészülnöd, mert egyenlőre csak az szab akadályt. Ja, és nem a dolgok drágák, hanem a fizetés a kevés.
jún. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
60%

10-es vagyok. Nem vagyok híve a hókuszpókuszoknak, amik itt is elhangzottak pár válaszban. A matek, az matek. Nincs helye kérdéseknek.


A legtöbb energiát szolgáltató alap-energiahordozók, a szénhidrátok (minél egyszerűbb, tehát rövid molekula láncú, tehát cukrok) és a zsiradékok.

A fehérjék töredéke kalóriát se szolgáltatják egységnyi tömegük arányában.


Ha a cukrokat kizárod, marad a zsiradék. Nincsenek csodák. Ha sok fehérje kell, akkor a zsiradékot kell kiegészíteni némi fehérjével.


Ez persze biológiailag nem az egészség záloga, szóval a szénhidrátokat be kell tenni az étrendbe.

Miután optimális esetben a szénhidrátok biztosítják az energia kb. 2/3-át, jelentős szerepük van.

Csak nem a legegyszerűbb (cukor) formájában, hanem kicsit összetettebb formában (oligoszacharidok)


Szóval... hogy ne menjek bele jobban az érthetetlen tudományos részébe, inkább visszautalok a 10-es válaszomra: Zsíroskenyér!!!

Ha meg fehérje kell, egyél húst. Nincs ebben nagy varázslat.

jún. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
11%
Én pedig még mindig azt mondom hogy a jó test csupán íz és edzés kérdése. Nem robot vagy, hogy számokra edzel. Ember vagy aki ízekre és az ebből fakadó jó gondolatra épít motivációt az edzéshez.
jún. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Senior Séf ***** válasza:
74%
Ha vendégségbe jársz.
jún. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!