Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Leírod egy napi étrendedet?

Leírod egy napi étrendedet?

Figyelt kérdés
Igazából csak ötleteket szeretnék gyűjteni, mert azt vettem észre, hogy ugyan azokat eszem szinte mindig 😃.
2022. jún. 29. 10:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Reggeli: Tk tortilla, tojással és sonkával töltve, zöldségek

Ebéd: Karfiolos csirkemell, rizs

Vacsi: melegszendvics (tk kenyérből)


ez például a mai napom lesz :D (bár én IR-es vagyok, azért teljeskiörlésű, de nyilván ezek simából is működnek :))

2022. jún. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ma a reggelim tejes kávé volt, eperlekváros-vajas piritóssal


Ebédre a tegnapi maradék hideg sült csirke lesz, kovászos uborka, meg pogácsa hozzá.


Este nem tom még mi lesz, de általában ilyenkor nyáron nálunk este van meleg étel. A franc se akar a déli kánikulában a konyhában állni, vagy meleget enni.

Lehet valami levest főzök a tehnapi csirke csontjából, mondjuk tárkonyos kisgombóc?

2022. jún. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ha valaki esetleg az enyémet is kérdezné :D


Reggeli: 3 főtt tojás, banánnal


Ebéd: cigánypecsenye hasábbal


Vacsora: spáros cézár saláta :D

2022. jún. 29. 11:02
 4/13 Metionin ***** válasza:
95%

"Reggeli" (inkább tízórai, 10 és 11 között eszem először): tükörtojás pirítóssal és sonkával, zöldségekkel

Ebéd (13 óra körül): szecsuáni csirke pirított tésztával

Uzsonna (vagy mi az, edzés előtt 1 órával, 17 óra körül szoktam enni): burrito (csirkemell, zöldségek, valamilyen öntet)

Vacsora (21-22 óra között): általában a reggelivel vagy az uzsonnával egyezik meg de ebben a melegben sokszor csak egy joghurt vagy zabkása.

2022. jún. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hajnali ébresztőnek fél liter jéghideg vaníliás szójatejes kávé.

Reggelire két szelet csirkemell kukorica chips bundában majonézes krumplival.

Ebédelni nem szoktam.

A vsaora ma Katsu curry lesz

2022. jún. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Reggeli, ebéd (leves, második, süti), vacsora.
2022. jún. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon kedvesek vagytok, hogy szántok időt a kérdés megválaszolására!
2022. jún. 29. 11:30
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Reggeli

Teljes kiorlesu kenyer sajtkrémmel/humusszal + zoldsegek + sovány sonka/sajt/tojás

Zabkása/rizskása/tejbebulgur gyümölcsökkel, magokkal

Joghurt cukormentes granolával vagy gyumolccsel

Turokrem zabbal, magokkal, cukormentes lekvarrak


Ebed

Lasagne durum tesztabol, 7 szazalekos daralt hussal

Toltott paprika sovany daralthussal

Barmilyen fozelek (bab, borso, lencse, karalabe, kukorica stb) valamilyen feherjevel

Krumpli vagy edeskrumpli olaj nelkul elkeszitve hasabnak purenek stb valamilyen feherjeforrassal

Bulgur/koles/rizs/hajdina akar belekeverve zoldsegekkel akar anelkuk valamilyen sovany feherjeforrassal

Durum teszta alacsony kaloriatartalmu tejszinnel, valamilyen feherjeforrassal es zoldsegekkel pl spenot


Valamilyen feherje = serteskaraj, sertescomb, csirke vagy pulyka vagy kacsa comb es mell, tofu, szejtán, hal, tenger gyumolcsei stb - ezek lehetnek sajtos, tejszines dios, zoldséges, paradicsomos stb szószban vagy magukban különböző fűszerekkel és kombinációkkal



Uzsonna: turokrem vagy joghurt

Tk lapkenyer vagy wasa kenyer (nem abonett) humusszal vagy sajtkremmel melle zoldsegek


Vacsora: ugyanaz mint a reggeli csak kevesebb

2022. jún. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2022. jún. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Reggeli: tejeskávé és kb mindig zabkása, ilyenkor friss eperrel vagy áfonyával, télen fagyasztott bogyos gyümölcsöt szoktam beletenni


Ebéd: ma lazac ilyen bolti zacskos salataval, balzsamecettel

Általában: csirkemell, lazac, sertésszűz + vagy saláta, grillezett zöldségek, párolt zöldségek néha krumpli vagy édesburgonya


Nasi: most nyáron többnyire gyümölcsök, de szoktam néha egy-egy szelet sütit vagy pohárkrémet venni a közeli cukrászdában


Vacsora: bacon és tojás külön vagy tortillában

2022. jún. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!