Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Leírod egy napi étrendedet?

Leírod egy napi étrendedet?

Figyelt kérdés
Igazából csak ötleteket szeretnék gyűjteni, mert azt vettem észre, hogy ugyan azokat eszem szinte mindig 😃.
2022. jún. 29. 10:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
88%

Reggeli: müzli

Ebéd: egy héten 3x főzök. Egy húsos, egy tésztás és egy leveses kaja. Most a húsos került sorra, így sült tarja krumplipürével.

Vacsora: nem szoktam kifejezetten vacsorázni. Vagy magvak, vagy nasi vagy gyümölcs.

2022. jún. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
90%

A reggelim mindig hasonló, csak az alapanyagok váltakoznak. Több féle kenyér, zsemle, kifli vagy bagett (amit épp sütök), mindenféle sajtok és kecskesajtok, főtt sonka, serrano sonka, kolbász, szalámi - nyilván nem mind egyszerre, egyszerre általában 2 féle dolog van felbontva :D). Heti többször tojás valamilyen formában, rántotta, omlett, főtt tojás, tükörtojás vagy ha nagyon ráérek buggyantott tojás. Szoktam néha tojásmuffint is sütni, ami igazából annyi, hogy a muffinformába teszek bacont, török bele egy tojást és megsütöm a sütőben.

Utána már csak 1x eszem, vacsorát. Erre van kb 70 kedvenc receptem amiket váltogatok, attól függően mi van itthon. Pár példa:

Olasz konyhából rizottó (milanese, gombás, spenótos-citromos), gnocchi vajas zsályás vagy ricottás spenótos szószban, különféle spagettik, pizza, lasagne - ebből van zöldséges verzió is ami nagyon jó.

Spanyol/Mexikói: paella, taco házi tortillával, enchilada, croquetas.

Ázsiai: kimchis pirított rizs, kimchi mandu, thai halpogácsa, pho leves.

Mindenféle egyéb: lengyel pirog, köfte fasírt sáfrányos rizzsel, falafel és hummus, lencsés dhal, báránysült rozmaringos krumplival, shakshouka, szárított paradicsomos-tejfölös csirkemell rizzsel.

Magyaros kajákat nem soroltam, mert azokat mindenki ismeri, de hátha kedvet kapsz kísérletezni más konyhákkal :D

2022. jún. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Reggeli: zsemle

Uzsonna: jeges kave

Ebéd: pestos tészta

Vacsora: nem ettem

2022. jún. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!