Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért pánikolnak sokan amiatt,...

Miért pánikolnak sokan amiatt, hogy 1000 ft lehet az étolaj?

Figyelt kérdés

Őszintén, nem értem.


Mi is azzal főzünk, havi 1-2 liter fogy attól függően, ettünk-e rántott ételt vagy sült krumplit, mert akkor nyilván több megy el. Nem igazán tétel, ha drágul.


Lehet helyettesíteni zsiradékkal, meg max. nem eszik majd minden hétvégém rántott húst az ember, istenem



2022. ápr. 8. 14:31
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
85%
20. Az rendben van, de utána a telephelyre is visszavezeti megát?
2022. ápr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

19-es, ez a mezőgazdasági munkaerőhiány egy nagy kamu.


Tavalyelőtt a férjem meg egy barátja kitalálta, hogy ők nyáron szereznek majd maguknak egy kis pénzt azzal, hogy a szabijuk alatt meg hétvégente eljárnak ilyen "napszámba", gyümölcsöt szedni meg hasonlók.


Na, 50 km-es körzetben semmit nem találtak. Semmit. Akkor utána fel is hívtak néhàny mezőgazdasági területet, almást és hasonlót, Van-e lehetőség, de mindenhol azt mondták, nincs szükségük munkaerőre, még feketén sem, van elegendő emberük.


Tavaly megint rápróbáltak, ugyanezzel az eredménnyel. Szóval, én már rég nem hiszek ebben a munkaerőhiányos szövegben.

2022. ápr. 8. 16:18
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, könyvelek kertészetnek. 8 általánost végzett dolgozóik vannak, piszok jól megfizetve. Sokan huszonéve itt vannak. És két-három éve hiába keresnek, nem találnak embert. Ismeri őket mindenki a környéken, tudják, hogy tisztességes munkáltatók, náluk kb családtag a dolgozó. És a kutya se akar dolgozni.
2022. ápr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
22. Ez azért van mert egyre több mindent tudnak gépesíteni. Amit meg nem tudnak (pl. málnaszedés) azt meg nem vállalják.
2022. ápr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

azert azt az onvezeto traktort ki is kell fizetni... fenntartasa se 2ft.


kerdezo: de van hiany a mezogazdasagban. de azt a hianyt nem gyakorlatiatlan, alapveto mezogazdasagi dolgokkal teljesen ismeretlen jottmentekkel akarjak betomni. lehet neked az "csak" almaszedes, de a valosag az hogy abba is bele kell tanulni. nem csak elkapod az almat, leszakitod es bebaszod egy ladaba. aki igy all hozza az csak kart fog okozni a gazdanak. egy csapat tagjanak kell lenned, mindenkinek egyutt kell dolgoznia, mindenkinek tudnia kell mi a dolga ahhoz, hogy gyors es jo munkat tudjon vegezni a csapat. ezert szeretik az osszesokott, sok eve visszajaro csapatokat.

2022. ápr. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
93%
Németországban 5 Euró az étolaj, ami átszámítva 1900-2000 Ft. Értem én, hogy önmagában nem nagy tétel az 1000 Ft, de egyrészt minden étel vagy alapanyag drágul és ugyanazért a termékért fizetsz lassan dupla meg tripla árakat a különböző világot érintő események miatt.
2022. ápr. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
92%
26. Jó, de azt is nézzük meg hogy egy Németországi átlagbérből hány liter olajat tudsz megvásárolni, és mennyit a magyar átlagbérből. Nem hiszem hogy 1:1 lenne az arány.
2022. ápr. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
88%

# 27


Igen, ez nyilvánvaló. Az olaj, meg szerintem rövidesen itt is 1200-1500 Forint lesz.

2022. ápr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
69%

"Az olaj, meg szerintem rövidesen itt is 1200-1500 Forint lesz"


Vagyis tovább fog csökkeni a megvásárolható mennyiség.

2022. ápr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

"ezert szeretik az osszesokott, sok eve visszajaro csapatokat."


Ja, kérem, de akkor nem kell sírni, hogy nincs munkaerő, ha aki jelentkezne, az még nem kell. Ha nekik jobban megéri odarohadni a gyümölcsöt...

2022. ápr. 8. 20:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!