Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Jobb a kókuszolaj étolaj helyett?

Jobb a kókuszolaj étolaj helyett?

Figyelt kérdés

2021. dec. 14. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2021. dec. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Kellemes kókuszízt ad az ételeknek, de meg lehet szokni.
2021. dec. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Igen
2021. dec. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Bő olajban való sütésnél nem lesz a lakásban olajszag.

Elvileg semleges ízű. Én érzek az ételeken valami fura utóízt. Ezért már nem használom. Egyébként is ritkán sütök bő olajban. Arra a kevés alkalomra jó lesz a hagyományos olaj is.

2021. dec. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 radagast válasza:
100%
A telítetlen zsírsavak,tehát az étolajok tele vannak gyulladást okozó omega 6 zsírsavval,ami az érelmeszesedés egyik kiváltó oka,a kókuszolaj telített zsírsav,hasonló az állati zsírokhoz.A táplálkozástudomány anyagi érdekek miatt a mai napig az étolajokat ajánlja,pedig évmilliókig az ember őse soha nem evett étolajokat,csak állati zsiradékot,ehhez alakult ki a emésztésünk.
2021. dec. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 kriszpo ***** válasza:
65%

Attól függ mire használod.

Ára 3x-os.

Én nem szeretem a kókusz rántott húst. De a büdös repceolajban sültet sem.

Biztos egészségesebb, nem tudom. Az étolaj sem veszélyes, csak nem szabad túl sűrűn sütni benne.


radagast: ez kicsit összetett dolog. Ott van az evolúció pl. Aztán gondoljunk az LDL-re vagy a HDL-re. Állati és növényi zsírokra is szüksége van a szervezetnek egyenlő arányban. Tudjuk ezt ha egészségügyesek vagyunk.

2021. dec. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi az a kókusz íz. Bár rendszerint nem sütök olajban semmit, mert a rántott husit is be szoktam rakni a sütőbe inkább. A tojást azon sütöm, azon is pirítok hagymától kezdve mindent, de sosem vettem észre, hogy bármilyen fura íze lett volna.

Oké, hogy drágább de nekem például egy kisebb evőkanálnyi elég egy ételhez, ketten vagyunk, így kb negyed évente szoktam vásárolni és 1500 ft.:) ( Persze aki egy 4 tagú családra főz, azzal más a helyzet)

2021. dec. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Valószínűleg te a legolcsóbbat használod, én a bio, finomítatlanról írtam, meg sem fordult a fejemben, hogy miért használná valaki azt…
2021. dec. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem a legolcsóbbat használom. Mivel olyan boltban dolgozom, ahol van legalább 5 féle kókuszolaj így naponta találkozom olcsóbbal és a drágábbnak sincs kókusz íze. Oda kell figyelni a mennyiségre..
2021. dec. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%
Én ételízesítőként rendszeresen teszem a zöldséges ételekbe, 1-2 evőkanállal már megjelenik a tipikus íze. Drogériák sajátmárkás bio kókuszolaját használom.
2021. dec. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!