Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Micsoda a kuszkusz?

Micsoda a kuszkusz?

Figyelt kérdés

2022. febr. 2. 21:08
A kérdező szavazást indított:
Kisemlős
Növény magja
Virágpor
Tészta
Termés
Más (leírom)
40 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Mini tarhonya. 😁
2022. febr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
"A kuszkusz egyfajta tészta, hántolt durumbúzából készül, de léteznek változatai kölesből, sárgaborsóból és kukoricából is. Az apró gömböket valamikor kézzel görgették, akárcsak nálunk a tarhonyát, de ma már szinte csak gépi kuszkusszal találkozunk, ráadásul már elő is gőzölik csomagolás előtt, így főzés nélkül, forró víz hozzáadásával készíthetjük, villámgyors köretnek vagy salátaalapnak. A kuszkusz afrikai gyökerekkel bír, amely a Közel-Keleten is elterjedt az arab világban, és elsősorban szaftos raguk köreteként kedvelt és gyakori fogás, de édes változatban is gyakran készül, aszalt gyümölcsökkel, tejjel vagy kókusztejjel."
2022. febr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem tankönyvi példa érdekel, hanem a közhiedelem.
2022. febr. 2. 22:17
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Ez olyan mintha azt kérdeznéd mi a rizs? Tészta?

A kuszkusz az kuszkusz, köret.

2022. febr. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Közhiedelmes válasz, tessék: régebben, amíg nem néztem utána, én azt hittem, ez is olyasmi alternatíva, mint a bulgur, csak mondjuk más gabonából, vagy ilyesmi. Nem tudom, ez melyik szavazós kategória lenne. Azt tudtam magamtól is, hogy valamilyen köret.

És baromira meg tudja zavarni a hozzá nem értőt, hogy az alapanyagot és a kész ételt is kuszkusz néven dobja ki a google. :D

2022. febr. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Búzalisztből készült tésztaféle.

És emlős állat is: [link] :)


A kérdés azért érdekes, mert néhányan tényleg azt hiszik, hogy valaminek a termése, mint a köles vagy a quinoa.

2022. febr. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyszer teljesen fogyatékosnak nézett a pincér, amikor a kuszkuszt tésztának neveztem, mert szerinte mag. Jó, hát a búza is mag, végső soron, de sokan úgy hiszik, hogy mag, mintha töretlen egészként lenne az.
2022. febr. 3. 23:30
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7: azt a pincért el kéne külden egy alapfokú továbbképzésre.... :-D :-D
2022. febr. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
15%
bulgur miniben
2022. febr. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

9: NEM!


Leírtuk már! A bulgur maga a búzaszem, előgőzölve, megtörve!


A kuszkusz pedig tésztaféle, lisztből / grízből készül, vízzel, és szitán keresztül görgetik (persze manapság már géppel), gyakorlatilag mint a tarhonyát nálunk, csak ez sokkal kisebb szemű.

2022. febr. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!