Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha a cékla befőttként nem...

Ha a cékla befőttként nem ízlik, nyersen lehet fog?

Figyelt kérdés

Szeretném enni a céklát betegségem miatt, mert javasolta az orvos.


Azonban.. savanyúságként, meg italként rendesen a hányinger kapott el, sajnos majdnem tényleg kihánytam....


Olvastam, hogy van aki almával, répával lereszeli, meg tesz hozzá sót, borsot meg majonézt/joghurtot/mézet. Így lehet megtudnám enni? Járt már így valaki, hogy nyersen még is ízlett neki?

Láttam fasírt receptet is a youtube-n, azt valaki próbálts már?

Vagy esetleg sütőben sütve?

Vagy esetleg valami jó arányban nem tud valaki gyümölcslé mixet, ami elveszi az ízét a céklának? Pl. Alma, banán, cékla, narancs, répa turmix nem tudom milyen lehet, de hirtelen ez jutott eszembe...


Köszi, ha valaki válaszol a kérdésemre. Majd kipróbálom, de ígyis rosszérzésem van, hogy a befőttes savanyúságot meg a céklalét dobhatom ki.



2021. nov. 28. 23:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha te magad sem tudod, akkor mi honnan sejthetnénk? Azt javasolom, ha az eddigiek ellenére akarsz enni céklát akkor állj neki recepteket keresni. Rengeteg céklás étel van. Probálkozz!
2021. nov. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
85%
Szerintem sütőben sütve a legjobb, de nyersen is jobb, mint savanyúságként. Egy próbát mindenképp megér.
2021. nov. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szereted, ne edd, nem agysebeszet ez. A céklának cékla íze van.
2021. nov. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fehér ruhából nehéz kimosni. Fog.
2021. nov. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Az egyes cékla gumóknak kicsit eltérő íze lehet.


Nyersen ha jó gumót fogsz ki, nem érezhető vagy minimális az a földes íz. Ellenben édes íze van, (kb mint a répának) és elképesztően jól ropog.


Én a nyers célját jobban szeretem mint a savanyítottat.


Igen a cékla saláta is nagyon finom. Hagymával, almával, repával, mustárral, nyami :)


Egyébként a legtöbb ételt meg lehet szeretni, ha lassan apránként eszel belőle egyre többet.

2021. nov. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Rendben köszi nektek!:)

Tudom, h nem tudjátok fog e ízleni, de azért írtam ki hátha akad olyan, aki nyersen szereti. :)

2021. nov. 29. 19:17
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem a céklat de befőttkent szeretem a legkevésbé. Sütve akar egeszben hejastól, vagy hasabokra vagva finom. Nyersen se rossz, de úgy pár falatot eszek csak, nehez megemeszteni. Legtöbbször mas zoldsegekkel, meg husival egyutt bevagom a sutobe.
2021. nov. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sülve próbáld! Úgy teljesen más az íze.


A kedvenc céklafasírt receptem: [link]


Illetve van némi különbség a céklák íze között. Nekem Tonda Di Chioggia és Crosby’s Egyptian szokott lenni a konyhakertben, teljesen más karakterük van.

2021. nov. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!