Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A csirkemell tegnap járt le,...

A csirkemell tegnap járt le, másnap meglehet még enni?

Figyelt kérdés
Hűtőben volt nem fagyóba.

#lejárt csirkemell
2021. máj. 10. 00:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

10-es. Ne haragudj, nem kötekedésből, de akkor te sem vagy tisztában a szavatossági idő fogalmával. :-) A szavatossági az az idő amiért a gyártó garanciát vállal. Friss húsoknál az van megjelölve hogy "fogyasztható xy-ig." Elég pontosan megtudják határozni, a lebomlási folyamat szinte percre pontosan ismert.

Persze én is azt mondom, szagolni kell, csak én azért nem merek ismeretlenben a kérdezőnek ilyen tanácsot adni, mert van aki nem tudja megkülönböztetni a normális hússzagot a romlásnak indulttól. Én spec. megtudom, és én is használtam már fel lejárt húst, mert előtte az sem mindegy min ment keresztül a nyersanyag. Nem biztos hogy az áruházban is betartják a megfelelő tárolást, pl. változó hőmérsékleten volt tartva,ráadásul az sem mindegy, hogy megvásárlás után miben tartod hűtőben, pl. nem jó zacskóban tárolni. Másik meg, hogy ha nem használom fel egyből leszoktam sózni.

2021. máj. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!