Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Láttatok már olyat,hogy 1...

Láttatok már olyat,hogy 1 tojásba 2 sárgája volt?Ez hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Ma feltörtem 1 tojást és 2 sárgája volt benne.Gondolom ha a tyúk még kotlott volna rajta,akkor 2 kiscsibe bújt volna ki a tojásból.Bár én ilyenről se hallottam soha,hogy ketten születtek volna meg 1 tojásból.Ti igen?Ez olyasmi lehet mint az embereknél,mikor valaki ikreket vár?

2021. febr. 14. 23:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer láttam egy olyat, amiben három sàrgája volt. De az már kívülről is gyanúsan hosszúkás tojás volt :)

Ritka, de előfordul. A tojásnak kicsit más a biológiája, mint az emberi petesejtnek, de igen, végül is ráhúzható az ikrek analógiája.

2021. febr. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
10.:Köszönöm!
2021. febr. 15. 00:22
 13/26 A kérdező kommentje:
11.:Nagyon Szépen Köszönöm a választ! :)
2021. febr. 15. 00:23
 14/26 anonim ***** válasza:
54%

Hiába kotlott volna azon a tojáson, ugyanis az a tojás amit megveszel és megeszel, nincs megtermékenyítve.

Lehet hogy tudod, csak volt egy mondatod amiből úgy jött le hogy nem: "Gondolom ha a tyúk még kotlott volna rajta,akkor 2 kiscsibe bújt volna ki a tojásból."

Amúgy előfordul, én nagyon érdekesnek tartom.

Természetesen ha egy ilyen dupla sejtet megtermékenyít egy kakas, akkor is csak egy csibe kel ki egy tojásból. Egyrészt kettő életképtelen lenne az egycsibésre tervezett tojáshéjban, ha pedig a héj igazodna és hozzánőne a két csibéhez, abba a tyúk halna bele mert nem férne ki rajta és megakadna benne, másrészt pedig ugyanúgy egy ivarsejt ér célba a leggyorsabban a kakasból. Ha ott is van a második petesejt, azt "felzabálná" a megtermékenyített sejt, eltűnne mire a csibe kifejlődne. Ahogy ugye az egy "sárgája" is eltűnik mire kibújik a csibe. A kettőnél ugyanígy működne.

2021. febr. 15. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
14.:Értem.Nagyon Szépen Köszönöm a válaszod! :)
2021. febr. 15. 02:50
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalos neve "kétszikű tojás". (Nálunk régen a népi neve kétszékű volt. Akkoriban még mindenki tartott tyúkokat, talán csak a faluban lakó 2 cigány család nem.) Nem túl ritka dolog.

Jelenleg ezek nem nagyon szoktak kereskedelmi forgalomba kerülni. Jobban jár a nagytermelő, ha olyan nagyobb vevőnek adja el az ilyet, aki súlyra veszi a tojást, mert a nagy súly kompenzálja a viszonylag alacsonyabb árat.

[link]

2021. febr. 15. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
16.:Értem.Nagyon Szépen Köszönöm a válaszod! :)
2021. febr. 15. 05:21
 18/26 Noren1989 ***** válasza:
100%
Ikrek.
2021. febr. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kétszikű a neve. :)

Gyerekkoromban voltak csirkéink, akkor többször láttam, mióta boltban veszem, azóta ritkábban. Pedig az is csirkéből jön ki.

De pont két hete láttam ilyet, szóltam is a lányomnak, nézze meg. Kertes házban lakunk évek óta, de nem tartunk csirkét, pedig ki tudja, lehet érdekes dolgokat láthatnánk.

2021. febr. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, tyúkból jön ki, nem csirkéből.

Azt olvastam most, hogy viszont keltetésre nem alkalmas, de volt már példa két csibére.

Ha viszont egy tyúk sokszor tojik ilyet, akkor baj van, mert az sokszor a tyúk halálához vezet.

2021. febr. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!