Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Csak szerintem vannak ezek a...

Csak szerintem vannak ezek a street food éttermek túlhypeolva?

Figyelt kérdés

1 hamburger 2000 ft, mondom ok, biztos minőségi. Kb tescos zsemle, fel se melegítik vagy át se sütik a zsemlét, bele a rágós vékony húspogácsa, fél liter bbq szósz/ketchup bele, 1 szelet saláta, azt cső.


Mekiben különbet kapok szerintem.



2020. dec. 29. 09:51
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően 2-3000 Ft egy minőségi hambiért nem drága. A marhahús sem olcsó, meg nyilván van egy rakat plusz költség ami rájön (bérleti díj, munkadíj, számlák, csomagolás, stb), és még hasznot is kell hoznia, mert ugye nem szeretetkonyhán eszel.

Aki szerint 500 Ft-nál egy hambi nem ér többet (nem otthon elékszítve, hanem étteremben), az biztos lehet benne, hogy nem hús van benne, hanem valami szar, mert ennyiből mai árak mellett nem lehet minőségit, de még elfogadhatót sem kihozni. Egészségére, de nem értem miért az a birka, aki nem eszik szemetet. Az 500 Ft-os éttermi hambi pedig más nem lehet, de az otthoni is nehezen jön ki. Ha azt vesszük, hogy 500g darált marha kb 1000Ft, és egy átlag húspogácsa 150g, akkor belátható, hogy 1000 Ft-ból 3 hambihús jön ki. De akkor ebbe még nincs benne a buci, meg semmi egyéb alapanyag.

Nyilván drágából is vannak szarok, ki kell tapasztalni. De a Zinget én pl nagyon szeretem, nem túl drága, nekem nőként is egy megehető adag, finomak is. A másik kedvencem a Johnnys. Attól, hogy épp kifogtál egy rosszat, még nincsenek túlhype-olva.

2020. dec. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
#21, ment a zöld, mert klasszul leírtad! A túlhájpolást én nem a hamburgerre értettem (#1 vagyok), hanem magára a street food jelenségre. Gyakorlatilag a büfék vannak túlhájpolva, már magában azzal, hogy ha ő nem szart árul, akkor már nem is büfé, hanem Street Food akármi. Ráadásul árulnak szart is! Volt szerencsém olyan kézműves street food hamburgerhez, aminél a Burger Kingben 5X jobbat kapok, csak pont harmad áron, és nem is az utcán kell megennem.
2020. dec. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

" Volt szerencsém olyan kézműves street food hamburgerhez, aminél a Burger Kingben 5X jobbat kapok "


akkor ezek szerint én is ilyenbe futottam bele

2020. dec. 31. 08:29
 24/24 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Én ettem már kifejezetten jó street food burgert, de gagyit is. Azt mondjuk kétlem, hogy a mekinél rosszabb lenne, az nem is embernek való étel szerintem :D
2020. dec. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!