Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha a meggyben kukac van, az...

Ha a meggyben kukac van, az azt jelenti, hogy permetmentes?

Figyelt kérdés
Több helyről vásároltam meggyet egyszerre. Ránézésre mindegyik gyönyörű. Otthon meglepve tapasztaltam, hogy míg az egyik helyről vásároltban kb. az ötöde kukacos volt, addig a másik helyről vásároltban egyetlen egy szem kukac sem volt. Azzal vígasztaltam magam, hogy a kukacosnál biztosan nem permeteztek.

2020. jún. 27. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak a nem megfelelő szerrel/időpontban/dózissal, oszd be.
2020. jún. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre nem gondoltam.
2020. jún. 27. 14:09
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk nem volt permetezve. Légyfogók voltak. Nincs kukacunk így sem.
2020. jún. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Inkább a kukacosabb, mert abba kevesebb vegyszer lehet.

Árulok olyan szilvát, ami 2 hete itt van, mert nem romlik meg! (Ált. pár nap alatt beszottyadnak a dolgok). Képzeld el, milyen egészséges lehet, mint a vegyszeres gumi. :D

2020. jún. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Meggyben altalaban nincs nyu (kukac) ... csak a keson ero fajtaknal fordul elo, mert azok a cseresznyelegy petezesekor meg eretlen szakaszban vannak ezert ezek sajnos "megkukacosodhatnak".


Valojaban nem kukac, hanem larva (nyu) ... kovetkezo evben cseresznyelegy lesz belole.

2020. jún. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Utolsó, ezekből már nem lesz légy, az biztos LOL Lekvárt készítek, gondosan kiszedtem a meggyekből a kukacot, nyűt, amikben találtam, remélem, hogy egészségre ártalmas hatásuk nincsen. Mindenesetre többet nem veszek azoktól az eladóktól. Én is utána néztem kicsit, sárga légyfogóval bio módon ki lehet küszöbölni ezeket a kártevőket, nem kell hozzá nagy erőfeszítés vagy anyagi ráfordítás. Legközelebb majd szólok, hogy húst nem kérek hozzá. Remélem, nem azért adják a kukacosat is annyiért, mint a kukacmenteset LOL
2020. jún. 27. 18:28
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Allergizalhatnak ha hajlamos vagy ra.
2020. jún. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
2020. jún. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tévedsz, iszonyú nehéz ellenük védekezni. 😬😑

Látod, még méreggel permetezve sem biztos, hogy kukacmentes lesz.

2020. jún. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

Képtelen vagy kikerülni a vegyszereket.

Ha mindenből ki szeretnéd zárni ezeket, akkor az életed tönkremegy teljesen.

Nem mehetsz ki az utcára és még a lakás levegőjét is szűrnöd kell.

Nem használhatsz szappant, mosogatószert, nem ehetsz semmilyen ételt, mert még a húsban is benne van egy bizonyos vegyszer, ami az állatok táplálása során a növényeken volt.

Nem állhatsz ki a hűsítő nyári esőre, mert abban is lehet valami,nem mehetsz be a tavakba, tengerekbe, szóval ez az egészséges élet egy merő ábránd.

Kár ezt hajszolni, inkább élvezd az életet, amíg lehet.

2020. jún. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!