Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Múlthéten vettem egy doboz...

Múlthéten vettem egy doboz tojást féláron a Sparban . A szav idő a tegnapi nap . Szerintetek felhasználhatom még?

Figyelt kérdés

2016. jún. 13. 11:28
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
9%
kapjátok be a .... tojásaim.... a 0% miatt
2016. jún. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon sok butaságot olvastam itt, hadd tisztázzak pár dolgot, mivel élelmiszer ipari nagykereskedő vagyok és forgalmazok tojást is.


A víz tetejére felúszó tojás, valóban tiszta fizika és tényleg a levegőtermelődéssel van összefüggésben, azonban az nem mondható el, hogy ténylegesen lehetne következtetni a szavatossági idő lejártára. Tehát azért mert felúszik még lehet jó a tojás és fordítva.


Az étkezési tyúktojás hivatalos szavatossági ideje hivatalosan 28 nap, függetlenül attól, hogy bolti vagy házi.


A tojást nem kell, nem szabad hűteni! A hűtött tojás hamarabb megpenészedik éppen emiatt az élelmiszer mérnökök külön kategóriába sorolják (az már egy másik termék). A hivatalosan előírt tárolási hőmérséklet tartomány: +4-20 fok. Ilyen tárolási körülmények között a tojás sokkal tovább megőrzi fogyaszthatóságát, mint 28 nap.


A szavatossági idő és a fogyaszthatóság nem ugyanaz.

Hivatalosan addig friss egy tojás amíg egyben marad a felütött tojás sárgája. Ha felütés után szétesik a sárgája, a tojás feltehetően már nem friss, de még fogyasztható.


Nem csak akkor "rossz" a tojás ha büdös.

A belső baktériumszaporulat sok idő elteltével hasmenést okozhat.

2016. jún. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

11/22.

Ha a Sparban hűtőben tárolták,akkor a tojásnak nem szabad megromolnia.Nekik gyorsan el kell adni, mert a szav. idő után már nem tehetik ki.Ha megpróbálsz egyet feltörni, ha csak kicsit folyik szét a sárgája,még jó lehet. A romlott tojásnak olyan büdös szaga van, amit rögtön észre lehet venni. Különben nem hiszem, hogy megérné a Spárnak, hogy néhány doboz romlott tojás miatt lejáratná magát.Már ők kidobták volna.

2016. jún. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!