Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Múlthéten vettem egy doboz...

Múlthéten vettem egy doboz tojást féláron a Sparban . A szav idő a tegnapi nap . Szerintetek felhasználhatom még?

Figyelt kérdés

2016. jún. 13. 11:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
85%
A tojás hetekig/hónapokig felhasználható, a felúszó tojást pedig abszolút nem kell kidobni, mert semmi baja.
2016. jún. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
19%
Ha felúszik akkor megzápult. Érdekes étkezési szokásaid lehetnek utolsó.
2016. jún. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó ez ilyen 1000 éves filozófia, hogy ha felúszik záp, egyáltalán nem igaz.


Ellenben ha felütöd rögtön érezni fogod, ha már nem jó!

2016. jún. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
17%
Hülyeség. Fizika az egész. Ha felúszik nem jó és kész.
2016. jún. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
50%
Ne hazudozz légyszíves.
2016. jún. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
61%
Nyugodtan ,még semmi baja.ha eleve nem volt repedt töröt akkor jó még .
2016. jún. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
55%

"Ne hazudozz légyszíves."


Egyre jobb.

2016. jún. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
40%

Ritkán úsztatok tojásokat, de nehezen elképzelhető számomra, hogy fennmaradjon egy jó... De ezt csak mondom, nem értek hozzá, sokkal egyszerűbben állapítom meg, jó-e a tojás.

Büdös, zöldes vagy akár a tojássárgája szétfolyt láthatóan már felütés előtt... Ezeket tudom.

Ha csak homályos a fehérje vagy a sárgája, akkor is furán néz ki, de az jó (már amiről én beszélek, lehet,hogy van homály, ami rosszat jelent), egyszerűen némelyik tojás ilyen.

Kétség esetén pedig odaadom a macskának, de olyan tojás elég ritkán van, amiről nem tudom eldönteni, hogy rossz-e.


S igazából minden tojás büdös, ha érzékeny rá az ember. Nekem voltak évek, amikor emiatt nem tudtam tojást enni. Szaga van, az kétségtelen s nem mindig s mindenkinek esik jól az.


Az én tojásaimnak nincs szavatossági ideje, háziak. Elég jól eláll a tojás, jópár hétig minimum.

2016. jún. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 aperitif ***** válasza:
65%

Húsvét előtt vettem 30 tojást, közben másképp alakult az életem, így megmaradt. Ma például lecsóba tettem párat, és még élek. A tojás hónapokig eláll, ha nem sérült a héja, de ilyenkor már csak hőkezelve, sütve, vagy főve használnám, majonézt például nem készítenék belőle.

A vízpróba jó például arra, hogy amelyik feljön a víz tetejére, azt használd el előbb, mert az a régebbi, és azt szintén ne fogyaszd nyersen, de kidobni nem kell.

2016. jún. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom miért vitaalap a vízfelszínen fennmaradó tojásteszt, amikor fizikán alapul. A tojáshéj porózus, az eltelt idővel egyre több levegő jut be a belsejébe, amitől bomlásnak indul.

A szavatosság attól függ, hogy bolti vagy otthoni tojásról van szó. A bolti szavatossága hűtőben 1 hónap körüli, az otthoni akár 2 hónapig is elvan a hűtőben mosatlanul.

2016. jún. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!