Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egészségtelen-e aromákat...

Egészségtelen-e aromákat italba, pl.1-1 bögre kávéba, kakaóba cseppentve használni?

Figyelt kérdés

2018. nov. 14. 18:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy milyen aromákról van szó.
2018. nov. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én gyakran teszek a teámba 1-2 csepp rumaromát.

Mitől lenne károsabb, mintha tortakrémbe vagy gesztenyemasszába teszem?

2018. nov. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Rum, vanília, mandula.

Azért merült fel bennem a kérdés, mert egy bögre kávéban töményebben lesz az aroma, mint mondjuk egy krémben, vagy tésztában.

2018. nov. 14. 19:48
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Az aroma ugyanolyan "veszélyes" egy krémbe mint egy kávéba.
2018. nov. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hiába töményebb benne, a mennyisége számít. Annyira azért nem vészes, hogy kávéban pár csepp aromától félni kelljen.
2018. nov. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 lencsefőzelék ***** válasza:
46%

"Szervezetünk abból él, amit elfogyaszt. Az ételek az ember számára bizonyos szempontból olyanok, mint a benzin az autó számára. Senki sem merné megkockáztatni a kísérletet, hogy az autójába beletöltsön valamit, aminek ugyan benzinszaga van, de valójában víz benzinaromával. Még akkor sem, ha ez természetazonos benzinaroma.

Ételeink szép új világában a címzett valahol lemaradt. Ha ételeink csak olyanok, mintha, olyan az ízük, mintha, és olyan az illatuk, mintha, akkor szervezetünk is csak úgy fog működni, mintha..."

2018. nov. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

"Senki sem merné megkockáztatni a kísérletet, hogy az autójába beletöltsön valamit, aminek ugyan benzinszaga van, de valójában víz benzinaromával"


Persze hogy nem, mivel az autó kizárólag specifikus állagú és összetételű üzemanyaggal képes jól (vagy egyáltalán) működni.

Az emberi emésztőrendszer ellenben irtó széles skálán képes különböző táplálékforrásokat hasznosítani. Lehet hogy valamiből kevesebb energiát nyersz, de ettől még a rosszabb minőségű "üzemanyaggal" is tökéletesen funkcionál a szervezeted, legfeljebb kevesebb ideig.

Ellentétben az Otto-motorral, ami nem tud mit kezdeni a vízzel, alapból nem is fog működni ha azt töltesz bele.


Nem tudom kit idéztél, de ritka átgondolatlan volt a példa.

2018. nov. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 lencsefőzelék ***** válasza:
32%

Nem olyan rossz ez a hasonlat, mint amennyire elsőre gondolod, 7-es (az idézet egyébként Hans-Ulrich Grimm: A leves hazudik c. könyvének ismertetőjéből van).


„Az emberi emésztőrendszer ellenben irtó széles skálán képes különböző táplálékforrásokat hasznosítani.”


Jól írod, táplálékforrásokat. Csakhogy az aroma nem táplálékforrás. Az aroma (és a kávé, kakaó) ízélményt ad, az ízek pedig drogok.*


Az emberi szervezet sem tolerálja sokáig, ha rendszeresen természetidegen anyagokkal bombázzuk. Lehet, hogy nem vagy vele tisztában, de szándékosan mérgeznek bennünket, mivel (a hatalom urai szerint legalábbis) sokan vagyunk. Ha rendszeresen műkajákat eszel, sok cukrot, húst, tejet, tejterméket fogyasztasz (ráadásul mozgásszegény életmóddal társítva), akkor előbb-utóbb megbetegedsz.


Ha egy autót vagy műszaki cikket gyengébb minőségű anyagokból gyártanak, és a karbantartásukkor is gyengébb alkatrészeket, anyagokat használnak, akkor a működésük, élettartamuk lerövidül. Ugyanúgy, ahogy az emberi szervezeté, ha gyengébb minőségű táplálékot kap. Ismét megjegyzem: az aroma nem táplálék (ahogy pl. a cukor sem).


„Lehet, hogy valamiből kevesebb energiát nyersz, de ettől még a rosszabb minőségű "üzemanyaggal" is tökéletesen funkcionál a szervezeted, legfeljebb kevesebb ideig.”


Ez viszont nem igaz. Mármint hogy tökéletesen funkcionál a szervezeted (az ellenben valószínű, hogy rövidebb ideig). Az emberi szervezet csodálatosan van megalkotva olyan szempontból, hogy kis mennyiségű, nem rendszeresen bevitt mérgekkel megbirkózik, de ha rendszeresen, nagyobb mennyiségben bombázod ezekkel a mérgekkel, akkor jönnek a betegségek, majd a halál. Az autó nem élő szervezet, kevésbé tolerálja a számára természetidegen anyagokat, és hamarabb kipurcan.


* „A legfelsőbb kaszt az „orvostudomány” tekintélyével ad el bizonyos hazugságokat és tart távol igazságokat az emberektől.

Mert az igazság az, hogy önt megmérgezik nap mint nap.

Igen, igen: ÖNT MEGMÉRGEZIK!

Kis mennyiségű, enyhe, de hosszú távon veszélyes és halálos mérgekkel tömik önt élete minden napján.

Ezeket a mérgeket az élelmiszerrel (és a szennyezett levegővel) juttatják az ön testébe.

Igen, az élelmiszerek meg vannak mérgezve. Tényleg. És tudatosan.

Mindegy, hogy hogyan hangzik, ez tény.

Az olyan dolgok, mint például a cukor vagy a mesterséges adalékanyagok – mérgek.

Közönséges mérgek.

A különféle táplálkozási irányzatok azért nem szoktak igazi eredményt hozni, mert nincsenek tudatában annak, ami a háttérben meglapul.

És hogy mivel érik el, hogy ön megmérgezze saját magát?

Ízekkel.

Mert az ízek – drogok.

Valóban. És klasszikus értelemben.

AZ ÍZEK DROGOK!

A természetben nem, vagy csak nagyon ritkán előfordulóan erős, mesterségesen létrehozott vagy felerősített ízek ténylegesen drogként viselkednek az ön szervezetében. Ön ténylegesen függővé válik bizonyos ízektől.

Gondoljon bele: bármiről le tudna mondani, most azonnal és végleg?

Valószínűleg nem.

Mindegy, hogy ön minek az ízétől függő: a kávé, a sör, a kakaó ízétől, a vaj, a sült hús, a csokoládé ízétől: ezek mindegyike mérget tartalmaz, és ön – mivel rabja az íznek – rendszeresen fogyaszt belőlük, így rendszeresen bizonyos mennyiségű mérget visz be a szervezetébe.

A mérgezés következtében ténylegesen millióféle állapot jöhet létre, melyek nagy részét betegségként tartják számon. De ezek mérgezések. Mérgezések! És így is kell kezelni őket, ha valóban a gyógyulás a cél.

Természetesen a mérgek léte nem válasz mindenre. A teljes válaszhoz hozzátartoznak még az úgynevezett hiánybetegségek és a stressz is.

Igazi rejtélyek a gyógyítás területén nincsenek.

Vannak helyettük óriási üzleti, politikai és ideológiai érdekek, és az egészségügy azért része az erőszakiparnak, mert milliárdokat lehet általa sakkban tartani, egészségileg tönkretenni és megölni.”


Forrás: Julius Andan: A világ a színfalak mögött

2018. nov. 18. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%

Te jó ég... Kedves Lencsefőzelék, nem kell minden hülyeséget elhinni!

Bocsi, annyi időm nincs hogy minden tévedést cáfoljak a bemásolt szövegedben, így egy példán mutatnám be hogy mennyire át lettél verve.


"Az olyan dolgok, mint például a cukor vagy a mesterséges adalékanyagok – mérgek"

Na most a cukor alatt alapvetően a glükózt értjük (többféle is van, de a lebontásuk végterméke mindig ugyanaz), ebből fogyasztjuk a legtöbbet. Na most ez annyira nem méreg, hogy enélkül nem is működhetne a szervezeted. Ugyanis a cukrok bontásából származik a piruvát, azaz pirosszőlősav, ami alapeleme a citromsavciklusnak és a terminális oxidációnak, kvázi a sejtjeid energiatermelésének.

A folyamat amúgy tökéletesen ismert, tessék a glükózbontás:

[link]

A citromsavciklus:

[link]


Sőt, hogy mennyire nem méreg a cukor, van egy olyan folyamat is hogy glükoneogenezis. Ha nem viszel be belőle eleget, a szervezeted maga áll neki cukrot szintetizálni más molekulákból.


Az egy másik dolog hogy a túlzásba vitt fogyasztás káros, de ettől még nem méreg, hanem fontos tápanyag, a szervezeted egyik alapvető szükséglete.

2018. nov. 18. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Nem hiszek el minden hülyeséget, megválogatom őket. :)


„Na most a cukor alatt alapvetően a glükózt értjük”

Te lehet, hogy azt érted alatta, csakhogy a cukros ételekben nem glükóz van, hanem szacharóz, és amikor kristálycukrot vásárolsz a boltban, akkor nem glükózt, hanem szacharózt vásárolsz. Így szól a definíció:

Finomított szacharóz (C12H22O11 - a számok alsó indexben vannak), amelyet a cukornád illetve a cukorrépa nedvéből a növény 90 %-át alapvetően alkotó rostanyagok és fehérjék teljes kivonása után bonyolult vegyi eljárással állítanak elő.


A cukor néhány fajtája:

A glükóz általában gyümölcsökben és zöldségekben, más cukrokkal együtt előforduló cukor. A növények és az állatok anyagcseréjének kulcsfontosságú anyaga. Szervezetünk sok fontos táplálékunkat glükózzá alakítja. A glükóz mindig jelen van vérkeringésünkben, és gyakran vércukornak hívják.

A fruktóz gyümölcscukor.

A maltóz malátacukor.

A laktóz tejcukor.

A szacharóz cukornádból vagy cukorrépából készült finomított cukor.


Idézet William Dufty: Cukor blues c. könyvéből:

„A glükóz mindig is alapelem volt az ember vérkeringésében. A szacharózfüggőség újdonság az emberállat történetében. Amikor a cukor szóval jelölnek két olyan anyagot, amely távolról sem azonos, amelynek más a kémiai összetétele, és amely gyökeresen más módon hat az emberi szervezetre, a helyzet csak tovább bonyolódik. A cukorkereskedelem ezt használja ki. Ilyen háttérrel nyugodtan mesélhetnek arról, hogy milyen fontos a cukor, hiszen a szervezet nélkülözhetetlen alapeleme, oxidálódásával energia keletkezik, anyagcseréjekor pedig hő, és így tovább. Természetesen a glükózról beszélnek, ami a szervezetünkben keletkezik. Mi azonban azt hisszük, hogy arról a szacharózról van szó, amit a cukorfinomítóikban állítanak elő. Amikor a „cukor” szó egyszerre jelenti a vérben lévő glükózt és a Coca-Colában lévő szacharózt, a cukoripar jól jár, mindenki más pedig rosszul.”

Tehát én a szacharózról beszéltem (vagyis írtam), nem a glükózról.


Még egy érdekes bekezdés:

„Természetes összetevőkből készült” – szajkózzák a tévében számos termékükre. A -ből ragot nem hangsúlyozzák a képernyőn. Pedig kellene. Még a finomított cukor is természetes összetevőkből készül. A természetes összetevő a cukornád vagy a cukorrépa. De ez a rövidke -ből toldalék nem érzékelteti, hogy a cukornád és a cukorrépa 90%-át eltávolították. A heroint is reklámozhatnák úgy, hogy természetes összetevőkből készült. A mák éppen úgy természetes, mint a cukorrépa. A kérdés csak az, hogy mi lesz belőle, ha az ember hozzányúl.


És ha már így belemelegedtem:

„... Dr. William Coda Martin megpróbált választ adni a kérdésre: mikor élelmiszer egy élelmiszer, és mikor méreg. A méreg munkadefiníciója így hangzott:


Orvosilag: bármely anyag, amely betegséget okoz vagy okozhat a szervezetbe kerülve, a szervezet által felvéve, illetve abban képződve.

Fizikailag: bármely anyag, amely gátolja egy katalizátor működését, amely valamely reakciót elindító kisebb anyag, vegyület vagy enzim.


A szótár még tágabban definiálja a mérget: „[ami] ártalmas vagy romlasztó hatást gyakorol valamire.”

Dr. Martin a finomított cukrot a mérgek közé sorolta, mert kivonták belőle az életerejét, a vitaminjait és az ásványi anyagait.


Ami marad, az tiszta, finomított szénhidrátokból áll. A szervezet nem tudja hasznosítani ezt a finomított keményítőt és szénhidrátot, hacsak a kivont fehérjék, vitaminok és ásványi anyagok nincsenek jelen. A természet gondoskodott arról, hogy ezek az anyagok minden növényben kellő mennyiségben meglegyenek, amely elegendő annak a bizonyos növénynek a lebontásához. Nincs szükség további szénhidrátok hozzáadására. A nem teljes szénhidrát-anyagcsere eredményeképpen „mérgező anyagcseretermékek” jönnek létre, így például 5 szénatomos rendhagyó cukrok. Piroszőlősav halmozódik fel az agyban és az idegrendszerben, és rendhagyó cukrok a vörösvérsejtekben. Ezek a mérgező anyagcseretermékek gátolják a sejtlégzést. A sejtek nem kapnak elegendő oxigént a normális működéshez. Idővel egyes sejtek elpusztulnak. Ez gátolja a szervezet egyes részeinek működését, és degeneratív betegségek kialakulása veszi kezdetét. Amikor az étrendünk több mint 50%-a finomított szénhidrátokból áll [mint a finomított cukor, fehér liszt, fényezett rizs, makaróni és a corn flakes-féleségek többsége], van értelme több millió dollárért kutatni, hogy miért tapasztalható egyre többször degeneratív betegség ennél a generációnál?”


ui.: a pirosszőlősav valójában piroszőlősav: [link]

2018. nov. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!