Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az emberek miért veszik a...

Az emberek miért veszik a bolti tejet?

Figyelt kérdés

Nálunk a piacon 130 forintért lehet kapni igazi, friss tehéntejet, akkor az emberek miért veszik mégis a bolti, vizezett tejet???

És ráadásul drágábban? Nem értem.

A bolti tejnél mindig érzek valami rossz utóízt a számban, az igazi tejnél meg nem.

Miért ilyen buták az emberek, hogy elhiszik, hogy TEJET vesznek?? Amikor ezeknek köze nincs a tejhez...


2008. nov. 3. 09:50
1 2 3
 11/24 Srapnel ***** válasza:
100%
Na, meg megnézném én, hogy Pesten, egy olyan kerületben, ahol messze a piac, elmenne-e a házi tejért. Ez megint a városi/vidéki "gyerek" témakör. Én vidékről jöttem (igaz, ott is inkább városból, de rendszeresen voltam falun és nem voltam finnyás), de szerintem napi 3 órányi bkv-zás után én fel nem ülök még egy villamosra, csak azért, hogy elmenjek a piacig tejért. Tuti, hogy a kérdező sem tenné. Falusi ismerőseim meg nincsenek, akik adnának. Az van, ami a boltban van.
2008. nov. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Srapnel ***** válasza:
61%

Egyébként a kérdés is baromság:

"NÁLUNK a piacon 130 forintért... akkor az emberek OTT miért veszik mégis...?" Vagyis mindenki menjen oda a piacra tejért, vagy mi?

2008. nov. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
76%

nem mindenkinek van ideje piacra rohangálni

ha dobozosat veszel azt nem kell forralni semmiilyen

meg nekem nem is izlik a normál tehéntej mert mamának házhoz viszik de én azt nem szeretem anniyra mint a boltit

ezt az emberek meg mért ilyen buták ezt kikérem magamnak.

ha annyira jó lenne ez a te tehéntejed 130 Ft a piacon a boltba mért nem árulnak ilyet?

mert ekkora mennyiséget lehetetlenség előállítani.

és valamilyen szinten ez reklám a 130 ft-os tej mellet .

2008. nov. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem aki nem veszi meg a hazi tejet, az azert van, mert nem szereti a hazi tej izet.

Tudom hogy te ezt nem erted, hiszen te imadod az izet, de hidd el hogy a legtobb ember az ize miatt nem veszi meg!

2008. nov. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Kérdező!

Nekünk házhoz hordták a házi tejet, ám mivel a forralás ellenére mégis megsavanyodott, rájöttem, hogy nem a bolti tej a drága, hanem amit a mosogatóba öntök. Meg a kávét sem szerettem házi tejjel. De lehet hogy az én butaságom, hogy nem tudom jól forralni a tejet sem, meg válogatós vagyok. Mivel már nem vagyok itthon amikor napközben hoznák a tejet, meg a munkahely nem tolerálja a "tejért megyek a piacra" programot, így isszuk a boltit.

De én is megkérdezném: ugye te otthon sütöd a kenyeret , meg köpülöd a vajat??? Mert hát a bolti gondolom neked nem felel meg.

Bocs, a gúnyos hangvételért, általában nem ilyen vagyok, csak nehezen viselem, ha lebutáznak.

2008. nov. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%

Én azért veszem a bolti tejet, mert azt szeretem. Nagyon sok BOLTITEJET iszom (nem véletlenül írtam, hanem azért, mert úgy látom egyesek szerint az nem tej, tejnek tehát nem nevezem, de valahogy hívnom kell). Falusi lány vagyok, a család generációk óta állatok (többek között tehenek) tartásából élt (már nem, sajnos már nem volt jövedelmező, fizikailag is nehéz munka). Ihattam volna annyi házi tejet, amennyit csak akartam, mégsem tettem, mert nem tudtam meginni. Nekem túl erős, túl krémes, zsíros és érzek rajta egy bizonyos ízt, ami számomra nem jó. Kakaónak megittam, de az esetek döntő többségében hasmenést okozott. A belőle készített túrót, sajtot viszont imádtam, az hiányzik is, emiatt néha veszünk házi tejet és készítünk belőle (az egy másik dolog, hogy összességében nem olcsóbb, mintha a boltban vennénk meg, de tény, hogy finomabb).

Úgyhogy ciki, nem ciki, butaság, vagy nem butaság, de az esetünkben az volt, hogy a fél környék hozzánk járt tejet venni, Édesapám pedig hozta nekem a boltból a boltitejet. Tudom, most állni fog a szőr a hátatokon, de bolti tejből is az alacsonyabb zsírtartalmút szeretem.

Nem tehetek róla, ilyen az én ízlésem, gondolom, hogy ha néhány száz évvel korábban születtem volna, amikor még nem volt boltitej, akkor sem ittam volna meg, biztosan voltak akkor is olyan különc emberek, akiknek nem ízlett.

Sőt: én marhahúst sem eszem, mert számomra van egy illata, amit sem nyersen, sem főzés-sütés közben, sem elkészített állapotban nem szeretek.

Viszont imádom a juhsajtot, szerintem az egy nagyon remek dolog, pedig nagyon sokan fintorognak tőle. Butázzam le őket? Inkább nem. Nem szeretik. Ennyi.

Különben örülj neki, hogy ilyen tudatlan a társadalom: ha a társadalom nagy többségének nem lenne megfelelő a boltitej és mindenki házit szeretne, akkor a kereslet úgy felhúzná a piaci árat, hogy te sem 130 forintért vennéd, hanem jóval drágábban és döntened kellene, hogy vagy negyede annyi tejet iszik a családod, vagy megveszed boltban a megfizethetőt (bár akkor nem lenne belőle akkora kínálat). Átgondolva nem is lenne olyan rossz: ha ez igaz lenne, akkor az én családom boldogan vezethetné tovább a tejgazdaságot és dúsgazdagon élnénk a házi tej forgalmazásából!

2008. nov. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Oké, oké, igazatok van. Valaki ezt szereti, valaki azt.

Én nem akartam senkit megbántani ezzel a kérdéssel, és bocsánatot is kérek, ha ezzel valakit "kihoztam a sodrából"!

És nem 8 általánosom van, ha már így megemlítették, mert ez meg nekem esik szarul...

Köszönöm a válaszokat!

2008. nov. 3. 19:52
 18/24 anonim válasza:
81%

Én az igazi tejnél érzek rossz utóízt... és kösz, de tisztában vagyok vele, hogy a boltban mit veszek, de gondolom nem fogok belehalni, ha azt iszom. Nem hiszem , hogy ez lenne a világ legegészségtelenebb dolga.

Amúgy szinte mindenben, ami bolti, műdolgok vannak... Biztos vagyok benne, hogy te is szoktál olyat enni vagy inni, ami tartósítószer, színezőanyag, ízfokozó ...stb.

2008. nov. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
78%

En falun nottem fel,es imadtam regen a hazi tejet egeszen addig mig a szomszed nem kezdte el higitani(vizzel) vagy eppen az elozo napi tejjel felhigitani...ha csak siman pudingot akartam csinalni szamtalanszor ossze ment a tej...olyan "finom" volt....aztan valtottunk ...de a masik helyrol hozott tejnek meg nagyon furcs es eros ize volt,h meg a levest sem birtam megenni...ugyhogy szepen lassan a muszaly miatt atszoktunk a bolti tejre.(ettol legalabb nem ment a hasam mita a hazi vizezett tejtol....)

Nallunk van 1 fajta ami szinte olyan mint a hazi...ok biztos nem olyan "zsiros" de nagyon finom...

...neha tenyleg jo lenne ha minden ugy lenne ahogy mi szeretnenk es kitalaljuk...dehat ez van ezt kell szeretni...

2008. nov. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
13%
A rohanó XXI.század műve...nincs idő piacra menni...ennyi az egész
2008. nov. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!