Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az emberek miért veszik a...

Az emberek miért veszik a bolti tejet?

Figyelt kérdés

Nálunk a piacon 130 forintért lehet kapni igazi, friss tehéntejet, akkor az emberek miért veszik mégis a bolti, vizezett tejet???

És ráadásul drágábban? Nem értem.

A bolti tejnél mindig érzek valami rossz utóízt a számban, az igazi tejnél meg nem.

Miért ilyen buták az emberek, hogy elhiszik, hogy TEJET vesznek?? Amikor ezeknek köze nincs a tejhez...


2008. nov. 3. 09:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
Sokaknak nincs lehetősége,más direkt a legkisebb zsírtartalmút veszi,mert azt hiszi így majd fogyhat.Az emberek nagy része buta,nem hiszi el,az ami jó volt évszázadokon(ezredeken) keresztül,az most is jó.Meg persze lusták,a dobozos tejeet,csak kibontják.Pedig a teljes tejről leszedett tejszínnél nincs jobb!(csak kerüljük el a szójával,meg mindenféle mesterséges anyaggal etetett tehén tejét,ha lehet)
2008. nov. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%

sokszor se idejuk, se kedvuk lemenni a piacra tejert. Nalunk hazhoz hozzak, igy nem kell menni erte szerencsere. Viszont azt is ugye meg fel kell forralni. Amihez a tobbsegnek se ideje, se kedve.

Es nem mindenki szereti a hazi tejet. Barmennyire furcsa, aki nincs a hazihoz szokva, annak az nem izlik.

Szoval sokminden benne van abban, hogy miert nem vesznek az emberek hazi tejet.

Bar ha belegondolok, szerintem a legfobb indok, hogy nincs ra igenyuk (fokent mivel nem ismerik) es nincs kedvuk bajlodni vele, egyszerubb leugrani a sarki boltba, vagy csak a heti negybevasarlasnal megvenni a boltit. (Es sokan nem is jarnak piacra.)

2008. nov. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
98%
sajnos a kornyeken nem tudok bolti tejen kivul mast kapni, ha lehetne, hidd el, vennek, és lehetolegem sincs piacra menni. gondolom mas is van igy vele. szerencses vagy, hogy nalad maskepp van, en utoljara akkor ittam tehentejet, amikor falun laktam, es elmentunk erte a tsz-be. :) :(
2008. nov. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenki tisztában van vele, hogy az nem tej! Úgyhogy ne butázd le az embereket...manapság azért nagyon kevés helyen lehet kapni házitejet...nekünk otthon vidéken házhoz jön, és valóban olcsóbb, de a nagyvárosokban, főleg pesten szerintem baromi nehéz találni, vagy ha van is valahol, akkor nincs időm, lehetőségem oda eljutni! Ez van, ezt kell szeretni. Régen a kiflik, zsemlék is jobbak voltak, volt bennük anyag....manapság csak fel van fújva, de tenni ellenük nem tudunk.
2008. nov. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
anyuék a piaci tejet veszik. Én akkor sem ittam, amikor velük éltem. Nekem az túl zsíros és nehéz, ezért veszem inkább a boltit és nem azért mert buta vagyok:-)
2008. nov. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

nem akartam megbántani senkit, hogy azt mondtam, buták az emberek!

csak akkor miért veszik, ha tudják, hogy az nemtej, amit isznak? vagy csak nagyon kevés tejet tartalmaz...

de ez szerintem nem igaz, hogy nem lehet kapni nagyvárosokban, én Győrben laktam és ott is van piac és lehet venni!

egyébként én nem szoktam felforralni, úgy iszom ahogy van, vagy berakom a hűtőbe és hidegen is nagyon finom!

és a tel fölénél tényleg nincs jobb... :)

na mindegy, köszönöm a válaszokat!

2008. nov. 3. 10:54
 7/24 anonim ***** válasza:
92%

TAlán azért veszik, mert szeretik a tejet...és nagyon sokan már a bolti tejen nőttek fel. Az én barátom is, pedig 34 éves...de ő nem is szereti az igazi, tehát a házi tejet...elcsapja vele a gyomrát...

Én is imádom a tejet, de házi tej híján én is a boltit iszom.

2008. nov. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
99%
azért nem ártana felforralni, bármilyen baci lehet benne, nem tudhatod honnan származik. Tudom, h a bolti tejnek köze nincs a tejhez (tegnap láttam már a családi ital feliratot is egy dobozon, na abban mi lehet?)de ezen nőttem fel. világ életemben ezt ittam, meg ettem a mesterséges szarokat és sztem a gyomrom nem tudna mit kezdeni a sok zsírral. A másik, hogy piacra egyáltalán nem járok, tehát nem is tudnám hogyan beszerezni.
2008. nov. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is lehetne venni bárhol, csak egy kicsit utánna kell nézni. Szerintem sokan óckodnak is az igazi tejtől, hogy valamit elkapnak vagy ilyesmi... Meg mindenki a tartós tejet veszi, mert azt egyszer kell megvenni nagy mennyiségben és 2 évig jó a szabatosságuk... Mondjuk én speciel annyira nem szeretem a házi tejet, nemmindig kivánom meg, a bolti az olyan könnyebb, vizezett, de nekünk is házhoz hozzák (pest megye) a tejet, sőt még szoktak túrót is, itthon meg anyu mindig csinál belőle aludttejet, ami a párom szerint joghurt vagy tejfől annyira izlik neki, sőt még vajat is szokott. Régen amikor jobban ráért akkor sajtot is oltott. Na ebből próbáld meg valamelyiket bolti tejből :D
2008. nov. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
74%

Ne haragudj, kedves kérdező (és sok válaszoló).. De ennyire sötét állat nem lehetsz.


Egyrészt, lebutázod az embereket, köben meg NEKED nincs fogalmad arról, hogy mit iszol.

Elképzelésed sincs, hogy mit jelent az a fortifikálás, pasztőrizálás, tbc baktérium és még sorolhatnám.


Nem a nagy gonosz vállalatok miatt isszuk a bolti tejet, hanem azért mert egy ekkora népességet LEHETETLEN ellátni tejjel mennyiségileg.

A tej, amit iszol a dobozból IGAZI TEJ és víz és SEMMI VEGYSZER.


Jó lenne, ha egyszer leülnél tájékozódni, mielőtt a sötétségeddel nekiállsz hadjáratozni a tej ellen.

Az ellen a tej ellen, ami ultramagas hőmérsékleten homogénezve van, ezért hosszú-hosszú hónapokig eláll TARTÓSÍTÓSZER NÉLKÜL.


A k*rvaéletbemár.

Annyira fel tud dühíteni amikor valaki a nyolc általánosával feljön ide kampányolni a tej ellen, közben meg nem tud semmit az adott témáról és lehülyézi azokat az embereket, akik helyesen cselekszenek.


[link]

[link]

[link]

[link]


Ezt el lehet olvasni.

2008. nov. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!