Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy kell rendesen kávét...

Hogy kell rendesen kávét főzni kávéfőzővel?

Figyelt kérdés

Pár hete döntöttem úgy, hogy instant kávé helyett ezentúl rendes főzött kávét fogok inni. Már szereztem is kéváfőzőt, tudom is, hogy kell használni, de mivel még nem csináltam, nem teljesen értem. Igazából 3 dolgot szeretnék megtudni:

1. Akármennyi vizet rakhatsz bele (persze amennyi belefér), az egészből kávét csinál?

2. Honnan lehet tudni, hogy mikor van kész?

3. Ha tejet raksz bele, ugyanúgy megcsinálja, mintha víz lenne, és kapsz egy tejeskávét?

Köszi a segítséget!


2010. máj. 26. 01:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Igen, bár sejtheted, hogy jóval hígabb lesz, ha mondjuk 2,5 deci vizet öntesz bele, mintha csak egyet (csak hasracsapásból mondtam két számot).

2. Mikor már nem jön belőle több kávé.... Vagy mire gondoltál?

3. Én tejet nem tennék bele, mert nem túl jó, ha belesavanyodik a kávéfőzőbe. De aztán a franc se tudja, lehet, hogy mégis lehet így is. Mindenesetre én nem próbálnám ki.

2010. máj. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Milyen kávéfőződ van?

Kávéfőzőbe csak kávé való.Tejet a kész kávéba teszünk.

A többire csak akkor lehet válaszolni, ha megírod a kávéfőző fajtáját.

2010. máj. 26. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Bármilyen KV-főződ van, a víz helyere semmi esetben se tegyél tejet!!!
2010. máj. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Milyen kávéfőzőt vettél? Az egyszerűbb, presszógépek valóban a teljes vízmennyiséget átnyomják a kis tartályban elhelyezett őrölt kávén, így lesz a fincsi kávéd. Minél kevesebb vizet töltesz a tartályba ugyanannyi őrölt kávéhoz, annál erősebb kávét kapsz.

Ha valami puccosabb, modernebb félautomata vagy automata masina boldog tulajdonosa lettél, akkor nézd meg a gép leírását, mert sok gépbe előre betölthetsz akár egy liter vizet is és negyed-fél kiló kávét, az ebből lefőzendő mennyiséget (és az erősséget) gombnyomással választod ki, csak ennyit fog lefőzni, a többit tovább tárolja a tartályában.

Bármilyen gépet vettél, a víztartályába CSAK vizet rakj (kivétel, amikor takarítod pl. ecetes vízzel).

2010. máj. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nem gépet vettem, hanem kávéfőzőt :)

tudod, azt a kis szürke valamit, amit tűzhelyre kell rakni.

amúgy nagymamámtól kértem el, mert ő már nem használja. elég régi, de remélem, működni fog.

2010. máj. 26. 09:41
 6/8 A kérdező kommentje:

ja, és még annyi hogy ez még olyan fajta, hogy van rajta ilyen kis fedő. az főzésnél rajta legyen vagy ne?

ja és ha mást főzök, gyakran szoktam úgy, hogy már eleve meleg vizet rakok oda, nem tart olyan sokáig. ennél lehet ezt csinálni?

2010. máj. 26. 10:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor kotyogód van:))

Belül meg van jelölve a tartály, ameddig a vizet töltheted.ha többet teszel, felül ki fog folyni.

Amikor jön fel a kávé, hallani a sistergést és az a kis fedő is mozog kissé. Amikor abba marad a sistergés, majdnem tele a felső tartály, akkor kész a kávéd.

Természetesen hamarabb kész a kávé, ha meleg vizet teszel bele.

2010. máj. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A nagy tartályát azért nézd meg, nem vízköves-e? Ha nagyon, ugyanilyet lehet olcsón kapni. Az ilyen főzőket érdemes néha ecettel átfőzni, akkor nem lesz vízköves.
2010. máj. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!