Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Akik műanyagozzák a gyorsétter...

Akik műanyagozzák a gyorséttermi kajákat, mire gondolnak, mi a mű benne?

Figyelt kérdés
Mitől "műanyag" például a McDonald's-os marhahúspogácsa, vagy a KFC-s csirkefalatok, mi van benne szerintetek?
2017. jún. 6. 21:22
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
50%

#19

Én? Semmit nem várok egy óccsó vacaktól.


Nem, nem is akartam leírni a kulináris fellegvárat. Azt írtam le, amilyen módon a hamburger élvezhető étel, és az nem a meki.


Ha a "sznobizmus" szót arra használod, hogy büdöset és gyanúsan olcsót nem tesz az ember a szájába, akkor sznob vagyok. Büszkén.

2017. jún. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
58%

"Azért mű, mert nincs benne, vagy csak minimális a tápanyagtartalma. Ellenben tele van cukorral, és ízfokozóval, ami bizonyítottan függővé tesz."


Ezt úgy hívják felénk, hogy bullshit. Semmi konkrétumot nem mondasz. Milyen cukor vagy ízfokozó van egy sz..ros húspogácsában, egy zsemlében meg 3 szelet uborkában? Ja, hát a kecsapban tuti van cukor, mert kell bele, de ez attól még csak nagy duma a semmiről.


"Gondold csak végig, melyiket választanád, egy házi burgert háztáji alapanyagokból, vagy a Mekis hambit?"


"Házi" hamburgerből is ettem már eszméletlenül rosszat, úgyhogy értelmetlen a kérdés. A mekisről pontosan tudom hogy mi, a "háziról" meg nem.

Ez a "háztáji" vs nem háztáji dolog meg az agyamra megy. Tartok csirkéket, de ha meg kéne különböztetnem két rántottáról, hogy melyik van saját tojásból és melyik a boltiból, akkor hatalmas bajban lennék.


"Nem, nem is akartam leírni a kulináris fellegvárat. Azt írtam le, amilyen módon a hamburger élvezhető étel, és az nem a meki. "


Te azt írtad le, hogy SZÁMODRA milyen módon élvezhető a hamburger. Ez nem egy örök érvényű igazság, csupán a te magánvéleményed. Ráadásul semmi köze a kérdéshez.


"Ha a "sznobizmus" szót arra használod, hogy büdöset és gyanúsan olcsót nem tesz az ember a szájába, akkor sznob vagyok. Büszkén."


Nekem az a (negatív) sznobizmus, amikor egy alapvetően alkalmi gyorsételről úgy nyilatkozik valaki, mintha lennének bármilyen hatalmas értékei. Ez csak egy olcsó kaja.


"és gyanúsan olcsót nem tesz az ember a szájába"


Akkor ne tegyél. Semmi köze sincs ennek sem a kérdéshez, hogy te mit teszel, vagy nem teszel a szájacskádba.

2017. jún. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
63%
de ha meg kéne mondanom* két rántottáról
2017. jún. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
53%

#22


Fecseg a felszín, hallgat a mély.

2017. jún. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

a kommenteket nem olvastam el mert vagy azt írják amit én írnék vagy abszolút hülyeséget.

Nem mondja senki (ha mégis akkor ő is hülye)

hogy teljes mértékben műanyag.

Tételezzük fel, hogy most csak az MC-s hamburger húspogácsáját nézzük, nyilván van benne hús (nyesedékek, belső szervek, stb.)

de a hús mellett benne van ezer fajta "ízfokozó", ezt úgy kell elképzelni, hogy mesterséges porok, folyadékok amik ételbe keverve azt éreztetik az emberrel, hogy "hú de finom".

Ezek az ízfokozók persze kémiai úton vegyszerekből vannak elő állítva, ezért már lehet mondani hogy "mű"

és egyébként ezek minden gyors kajában, gyors fagyasztott ételben és a chipsekben mind megtalálható.

De menjünk is tovább, a kenyérfélékben gipsz van, hogy jobban tartson, a szezámmag fényezve van "impregnáló sprayjel"


Nem mondom rá, hogy "egészségtelen" mert semmi sem az amit nem magad termelsz vegyszermentesen :)

Szóval maradjunk annyiban, hogy mindenki döntse el maga hogy mi mű mi nem (ezt direkt írtam így mert viccesen hangzik :D)

2017. jún. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Azt még kifelejtettem, hogy nem csak 1 szemszögből lehetnek birkák az emberek, mondhatnám, hogy te is birka vagy mert elhiszed hogy mások birkák :)
2017. jún. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!