Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A parafadugó légmentesen zár?

A parafadugó légmentesen zár?

Figyelt kérdés
2010. máj. 17. 00:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Ezek szerint beismered, hogy a paraffin légmentesen zár? :-))) De a parafa akkor sem.


"Spallanzani emellett megdöntő erejű kísérleteket végzett az ősnemzés teóriájának megdömtésére. Ennek egyik élharcosa John Needham, angol katolikus pap kimutatta, hogy azelőzőleg felforralt húslevesben – amit parafa dugóval lezárt üvegedényben tartott – bizonyosidő múltán erjedési folyamat indul meg, a folyadék megzavarosodik, benne mikroszkopikusélőlények mutatkoznak. Spallanzani bizonyította, hogy ha az edény nyílásának beforrasztásával a levegőt valóban távol Spallanzani emellett meggyőző erejű kísérleteket végzett az ősnemzés teóriájának tartjuk, úgy az előzőleg felforralt levesben semmiféle életjelenség nem észlelhető." [link]

2010. máj. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
de bmeg hagyj már ezzel a 19. századi baromsággal. :D a paraffin pedig egy anyag amivel kezelik a parafadugót.
2010. máj. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Jó, majd belemártom a dugót viaszba... :D

Köszi mindent mindenkinek!!

2010. máj. 17. 00:56
 14/23 anonim ***** válasza:

Mit akarsz a parafadugóval lezárni? Mert nem minden esetben elöny, ha légmentesen van lezárva.

Ugyan igaz, hogy a parafa nem zár légmentesen, de ennek sok esetben elönye is van, pl. a boroknál, mert igy nem dohosodik meg, mig ha tényleg légmentesen lenne lezárva, akkor igen.

A paraffin meg egész más dolog, ha bármit paraffinba mártasz, akkor légmentesen le lesz zárva.

2010. máj. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Anyám, tényleg ilyen borászok vannak ma???


A parafa nem zár légmentesen.


Ne keverjük a parafinnal, mert akkor tényleg add vissza a diplomádat, vagy bármit, ami a borász tudásodra utalna...

Folyadék-mentesen (cseppmentes) zár, de nem légmentesen. Pont ez a lényege, ezért jó a bornak, mert hagyja lélegezni.

És pont ezért nem tesznek jobb borászok gumidugót a borosüvegbe... Csakis parafát.


Nemigen találtak ennél jobb anyagot, ami cseppmentesen, de NEM légmentesen zár, a bornak ugyanis az a legjobb.

2010. máj. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

A borászunk által adott link egyik első találatában olvasható:


[link]


A légmentes zárás érdekében célszerű a parafadugós palack száraz fejét viaszba mártani vagy pecsétviasszal lezárni.

2010. máj. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

na fúk , én csak egy mezei háziasszony vagyok, de épp a közelmúltban volt, hogy a régi szocreál termoszom tönkrement /leejtettem/ az mág jó öreg parafadugós volt,ami valóban megakadályozta a kávé kifolyását, de egy óra múlva már csak langymeleg volt.

a mostani csavarmenetes tetejű termoszom, 3-4 óra múlva is

forrón tartja a kávét.

végkövetkeztetésem: a parafa nem zár légmentesen

üdv.-laikus nővér-

2010. máj. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Én csak mezei egér vagyok ebben a témában, de ha a parafa nem zár légmentesen, az üzlet polcain az összes ilyen eljárással lezárt borok, mind romlottak.(: Na ne!
2010. máj. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Márpedig igy van... Már miért lenne azért romlott???
2010. máj. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Szörpöt akarok eltenni télire, és gondoltam a borosüvegben praktikusabb, mind dunsztosban.

De a legegyszerűbb az lesz, ha belemártom szépen viaszba a dugót majd.

Köszi a válaszokat!

2010. máj. 17. 09:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!