Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A parafadugó légmentesen zár?

A parafadugó légmentesen zár?

Figyelt kérdés
2010. máj. 17. 00:06
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
11%
igen. :D 20/f borász :D
2010. máj. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Nem zár légmentesen.


Annak idején, amikor a 19. században az ősnemzés elméletét akarták megdönteni (amely szerint bizonyos anyagokból közvetlenül alakulnak ki alacsonyabb rendű élőlények) a parafadugóval lezárt edényben nyüzsögtek a baktériumok, hiszen nem zárt légmentesen, míg a leforrasztott szájú edényben nem volt egy sem.

2010. máj. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
Mivel maga a parafa egy olyan anyag, szerintem nem zár légmentesen. Jól zár, de valamennyire mégiscsak olyan mint egy szivacs. Persze erős túlzással.
2010. máj. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
és szerinted a 19. században vagyunk? teljesen más technológiával készülnek és kezelve vannak. meg eleve ott vannak a gumi dugók...azok h nem zárnak légmentesen? meg a bor nem folyna ki szerinted? :) ajjjj
2010. máj. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

"a parafadugóval lezárt edényben nyüzsögtek a baktériumok, hiszen nem zárt légmentesen"


Akkor miért nem ecetesedik meg a bor parafadugóval lezárt üvegben évtizedekig?

2010. máj. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:

[link]


am ennyi. :) bleeeeeee :D okoskodok :D

2010. máj. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de nem az volt a kérdés, hogy folyadék ki tud-e folyni rajta, hanem hogy légmentesen zár-e. Erre pedig a válasz az, hogy nem, egyszerűen a parafa sejtes szerkezete miatt. És akárhogy kezeled, akár a s.eggedet is a földhöz vetheted, a parafa sejtes szerkezete megmarad, sosem fog neked légmentesen zárni.
2010. máj. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
uristen...MONDOM BORÁSZ VAGYOK. :D jó, tudom, hülye érv...de hidd már el nekem. Paraffinnal kezelt dugó LÉGMENTESEN ZÁR.
2010. máj. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Na, így sokra megyek veletek... :D Már bocsi :D
2010. máj. 17. 00:25
 10/23 anonim válasza:
ott a gúgli...le van írva, olvasd el. :D am mit akarsz vele légmentesen lezárni?
2010. máj. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!