Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tényleg rossz a nyers tojás?...

Tényleg rossz a nyers tojás? Vagy megéri fogyasztani?

Figyelt kérdés
Utána néztem és volt aki azt állítja nem jó mert szalmonella stb jöhet vele. Van aki az egyik legjobbnak állítja és nélkülözhetetlenek tartja. Akkor most? jó vagy nem?
2016. okt. 9. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:

A nélkülözhetetlenség eléggé butaságnak tűnik... Elmondom, amit én tudok.

Vagy nem tudok, mert pl. a testépítésben váltig állítják, hogy rosszabb a fehérje felszívódása nyersen. Ezt nem tudom, de azért sok felszívódhat belőle, az állatok nyersen eszik s náluk azért hasznosul... De ezt a részt tényleg nem tudom, ha valóban rosszul szívódik fel, az nekem pont előnyös lehet...


Igen, ott van a szalmonella, mindenki döntse el, neki megéri-e (illetve létezik szalmonellamentes tojás, nem tudom, hazánkban kapható-e, valahol külföldön igen).


A nyers tojássárgája a jobb (olvastam már azt is, hogy jobb, mint főzve), a fehérjénél problémás az, hogy egy nyers fehérje egy tojássárgájányi biotint elvon, leköt vagy mit tudom én, mindenesetre annyival kevesebb marad nekünk. S nyers tojásfehérjés, biotinban nem különösen gazdag étrend mellett nagyon komoly tápanyaghiány tud összejönni. Van, aki valamiért külön ajánlja a nyers tojásfehérjét a sárgájáktól, ezt nem értem, mindenesetre ha eszem 10 sárgáját és 1 nyers fehérjét, akkor nem igazán aggódom amiatt, hogy problémás lenne a biotinbevitelem...


Túl jó a nyers tojás, én nem mondok le róla s hiába olvasok utána, nem találok okot rá, hogy megtegyem. A nyers fehérjét igyekszem kisebb mennyiségben bevinni, ennyi.

2016. okt. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem nélkülözhetetlen, de valószínűleg szalmonellás sem leszel tőle. Ha boltban veszed a tojást, akkor valószínű, hogy a tyúkokat kezelik szalmonella ellen, a tojást pedig fertőtlenítik.

Nyers gyümölcstől nagyobb eséllyel kapsz hasmarsot.

2016. okt. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyszer-egyszer én is iszok egy nyers tojást, semmi bajom nincs tőle, én is olvastam a pro és kontra véleményeket, de az biztos, hogy ha a fehérje nem is mind szívódik fel, hogy a magas és sok féle vitamin tartalma jobb, mint bármilyen multivitamin tabletta.
2018. aug. 1. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!