Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mivel tudom a kávéhoz a tejet...

Mivel tudom a kávéhoz a tejet pótolni? Túl sok tejet iszom, és szeretném egy picit abbahagyni, de a kávát önmagában nem szeretem, csak sok tejjel.

Figyelt kérdés
2016. ápr. 1. 12:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne, hogy a tejtől? Elvileg attól nem kéne,ha csak nem vagy tejérzékeny. Nekem inkább a kávé lenne a gyanúsított első körben,nem a tej. De nem ártana kivizsgálás. Főzz hosszú kávét,abba tegyél kis tejet,vagy tejnek nevezett növényi cuccokat. Akkor nem lesz olyan erős az íze.
2016. ápr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Háát.. megmondom őszintén, akkor kezdett el fájni a hasam, amikor maratoni éjjeli tanulást tartottam és 30 órán át nem aludtam, hanem tanultam, és onnantól kezdve kb fáj a hasam. De mitől? Azóta már 3x kialudtam magam (hétfő - kedd volt ez az időpont)
2016. ápr. 1. 14:45
 13/19 anonim ***** válasza:
Szimplán a sok stressztől, vagy a sok kávétól? Vagy nem ettél ezalatt normálisan. Vagy épp lenyeltél valami jó kis vírust...nagyon sok oka lehet, emiatt én biztos nem hanyagolnám a tejet,de persze a te döntésed.
2016. ápr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Vagy a stressz, mert izgulok az eredmények miatt.. nem tudom.
2016. ápr. 1. 14:50
 15/19 anonim ***** válasza:
Na látod,rejtély megoldva, éljen a tejeskávé sok tejjel! :-)
2016. ápr. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy meg tudom különböztetni (szerintem), hogy mikor fáj a stressztől és izgalomtól, és mikor fáj kajától a gyomrom, és eléggé furcsának tartottam hogy rögtön fél órával a tej megivása után kezdett el fájni.


Most megittam egy pohár tejeskávét, és megnézem, megint elkezd-e fájni, mert ha igen, akkor nincs megoldva nagyon a rejtély :)

2016. ápr. 1. 15:09
 17/19 anonim ***** válasza:

Mandulatej, mogyorótej nagyon finom hozzá. A rizstejnek semleges az íze. A szójatej ízét én nem szeretem, azt nem ajánlom. A zabtej iható.


Esetleg a napi fél liter tej egy részét is kiválthatod mandula-vagy mogyorótejjel,ezeknek nagyon kellemes íze van.

2016. ápr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Ha annyira hanyagolni szeretned a tejet es nem csak a "rendeset", hanem minden felet, akkor szerintem, ha kavezol idd tejporral, ettol nem lesz olyan eros annyi, hogy kicsit masabb ize lesz. Igazabol itt is itt van, hogy 👉TEJ-por👈 de szerintem koze sincs hozza☺ egy probat meger😀
2016. ápr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nekem iható kókusztejjel, máktejjel, de messze a legjobb tojástejjel... Amibe egy kevés mandulás kókusztejet teszek (otthon elég olcsón s könnyen készül, a maradványból finom süti lesz). S a jól felvizezett kávéba kerül némi tojástej... :D Jobb, ha több, de nekem majdnem mindegy s máshogy nem tudok lépést tartani a literszámra kávézásommal, így is heti két jó kalóriadús süti készül a kávézásom miatt. De azt még bírja a párom, aki konyhamalacként tevékenykedik (a süti nekem is bejön, de a szálkásításomat tönkretenné, ha sokat ennék belőle).


Amúgy vajjal, felhabosítva is lehet kávézni, de az nem olyan tejes jellegű, sokkal töményebb és sokkal zsírosabb is. Azt hamar meguntam.


A rizstej filléres cucc otthon készítve, de sok íze nincs. Kakaóba, kávéba azért elmegy valahogy.

2016. ápr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!