Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Igaz az az állítás, hogy...

Igaz az az állítás, hogy minden étel finom, ha megfelelő minőségi jó alapokból van elkészítve?

Figyelt kérdés
Egy példa, a paprikás krumpli lehet nagyon finom, ha rizzsel és minőségi kolbász,szalonna,virsli található benne vs 300 forintos gumi ízű főzőkolbász+silány minőségű tészta
2015. máj. 31. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Mármint persze, minden finom - valakinek. De az viszont nem igaz, hogy az alapanyagok minőségén múlik az, hogy ízlik-e valakinek az étel. Ha valami nem ízlik, az nem ízlik és kész, és nem azon múlik, mennyire minőségi az, ami benne van. Mert pl. lehet, hogy pont az alapanyag ízét utálja valaki. Vagy csak simán a kaját magát. Ezen nem változtat az, hogyan van elkészítve. (Általában. Persze előfordulhat, hogy valaki nem szeret valamit, mert az anyukája rosszul készítette mindig is, és szar ízű volt. De ez ritkább szerintem.)
2015. máj. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elvileg igen, normális alapanyagokból és megfelelö szakács esetén minden lehet finom. De azt azért figyelembe kellvenni, hogy lehet olyan étel, ami neked személyesen még a legtökéletesebb hozzávlókból sem fog ízleni, mert valamit alapból nem szeretsz.


Pl van egy barátunk, aki semmiféle halat nem eszik, mert "halszaga" van és más az állaga, mint a húsnak.

Van, aki a gombaszagot nem bírja - neki sem lehet olyan módon készíteni gombaételt, hogy jó ízüen meg tudja enni.


De az olcsó, rossz minöségü alapanyagokból a legjobb szakács sem tud finom ételt varázsolni.

2015. máj. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem a paprikás krumpliba se tészta, se rizs nem kell :).


Amúgy egyetértek, sok múlik az alapanyagokon és az elkészítésen, de biztos lesz akinek még úgy sem ízlik.

2015. máj. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz, de többnyire aki pl szereti az adott ételt, akkor nála biztos sok múlik azon, hogy ki és milyen minőségű alapanyagokból készíti. Értelem szerűen a konzerv alapanyagok, fagyasztott dolgok se lesznek olyan finomak mint a friss zöldségek és hozzávalók.
2015. máj. 31. 18:36
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem is az ízlésen múlik nagyon sok. Szerintem pedig a paprikáskrumpliba se rizs (ilyet még sosem hallottam, még a párom se azzal eszi, pedig ő mindenhez rizst eszik szinte), se húsféle nem kell. Én galuskázom, de gabona nélkül :)

De a lecsó jobb téma, ott sokkal jobban eltér az ízlés s elég háborús viszonyok alakulhatnak ki intoleránsabb és határozottabb emberek között :) Én pl. nem szeretem, ha jelentős mennyiségű zöldpaprika van benne, minél kevesebb, annál jobb, ha én csinálom, ipari mennyiségbe jut egy vagy egy fél... Semmi gond nincs a paprikával, szeretem is, csak ropogósan, nyersen. Főzve nem. Viszont nem próbálok senkit sem meggyőzni, hogy így kell, mindössze nekem ez ízlik.


Természetesen az alapanyag és az elkészítés módja is sokat számít, de hogy finom lesz-e, az roppant szubjektív...

2015. máj. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#4: A leszedés után azonnal feldolgozott jóféle mirelit zöldborsó speciel jóval zsengébb, mint amit a zöldségesnél veszel egy nap állás után... Semmi gond nincs a fagyasztással számos alapanyag esetén.
2015. máj. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A fagyasztott NYERS alapanyagok minö´segben semmivel sem maradnak el a friss mögött (söt sok esetben a bolti friss sokkal többet áll, mire a konyhába kerül, mint a fagyasztott)


A fagyasztott FÉLKÉSZ illetve KÉSZÉTELEK viszont tényleg nem elég jó minöségüek.

2015. máj. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Lecsó is jó rizzsel és tarhonyával is :D
2015. máj. 31. 19:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Pl. egy halas étel nekem sose lesz finom
2015. máj. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utáltam a halat, amíg Írországban nem ettem.

Imádom a pacalt, mert finom, van, aki meg sem meri kóstolni.

2015. jún. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!