Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Angliában élők: melyik boltokb...

Angliában élők: melyik boltokban vásároltok és miért?

Figyelt kérdés
és szerintetek melyik boltoknak vannak a legjobb minőségű (vagy ár/érték arányú), saját márkás termékei?

2015. ápr. 24. 12:01
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
gondoltam miután az "ételek, italok" témakörben tettem fel a kérdést, evidens, hogy élelmiszerre gondolok :)
2015. ápr. 28. 13:14
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Sainsbury's-ben vasarolok szine mindent (csak a turot veszem a lengyel boltban). Mivel a mellettunk levo utcaban van, nem csak nagybevasarolni jarok ide, hanem "leszaladni" is. Hogy mennyit hagyopk ott, az eleg valtozo, nyilvan fugg az aru mennyisegetol. Mire vagy pontosan kivancsi? Ismerem a termekeit, sok az organic. Kethetente jon hus, es hetente zoldseg, gyumolcs innen: [link] Innen 17 font a large vegbox, 12 fontert vesszuk a gyumolcsoket, a hus valtozo, amit epp osszevalogatok.
2015. ápr. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

köszönöm


ezt a riverfordot már én is néztem, tényleg olyan jók a terményeik? azt tudom, hogy organikusak, de az ízük is jó?

2015. ápr. 28. 17:26
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

riverfoodtól rendeltem már, nem rossz, de túlárazottak a termékek, annyit nem ér, amennyibe kerül.


1 egész csirke cca. 14 font. boltban 4-6 font. kétszer annyit nem ér, hogy bio. szerintem.


380 g csirkemell - 11 font. komolyan mondom, annyiért már marhahúst veszek a boltban, sőt a piacon is 14-16 font kilója a normális marhának, csirkemellet meg Lidlben 6-8 font/KILÓ, nem pedig 40 deka. Lehet jönni a bio maszlaggal, de erre itt sem vevők, az emberek itt sem a pénztárcájuk ellenségei.

2015. ápr. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

utolsó ezt rosszul látod, szerintem aki tudatosan él és megengedheti magának annak igen is, hogy belefér


el sem tudod képzelni mi minden van abban a zöldségben/gyümölcsben amit a boltban veszel, illetve, hogy mi nincs (kevesebb tápanyag, vitamin)


a húsról nem is beszélve: rendes körülmények között tartott, jól táplált és nem pedig antibiotikummal telenyomott állatok, akik egy helyben állnak egész nap..


plusz ezzel a kistermelőket támogatod, nem a multikat


pl. abból a pénzből amit szemét kajára (pl nasira) költenek az emberek, máris sokat tehetnének magukért


persze a döntés a tiéd, etesd magad azzal amivel akarod, netán a gyerekeid, akiknek még önálló akarata nincs, hogy eldöntsék mi a jó nekik

2015. ápr. 28. 17:44
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
értem én, amit mondasz, jártam a River Cottage boltjában is Axminsterbe, hallgattam "kiselőadást" a témáról, magam is vásárolom a Waitrose bio cuccait, de ezek a magán farmok termékei még a bolti bió termékeknél is drágábbak. Vállalkozó vagyok, nem panaszkodom a megélhetésre, de 27,5 fontot nem fogok adni 1 kg csirkemellért, csak azért farmon nevelkedett a csirke. A marha, bárány áraik viszont aránylag vállalhatóak, de a csirke valamiért irreálisan drága.
2015. ápr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
értelek és köszönöm, hogy megosztottad velünk a véleményed :)
2015. ápr. 28. 18:35
 18/26 anonim válasza:
100%
élelmiszereket Tescoban vagy ASDAban. Tesco közelebb van, szóval ha nemsok dolog kell akkor inkabb oda. tusfurdo meg ilyenek azokat az egyfontosokból. sminkcuc superdrug
2015. ápr. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. ápr. 29. 20:56
 20/26 anonim válasza:
100%
Hát igen, kaján lehet a legtöbbet spórolni és szerintem, mire odaérsz, hogy kimutathatóan a 4-6 fontos csirkemell és társai a ludasak abban, hogy beteg lettél, addigra már éppen végelgyengülésben is meghalhatsz. Az emberek nagytöbbségének tényleg nincs pénze bio csirkét venni és tudod mit, nem is vennék. Mert a 4-6 fontos csirke hamarabb megfő-a biot főzheted akár 3-5 órát is, mire megfő. Így duplán megfizeted a bio cuccot, mert azért nem mindegy, hogy egy óra alatt van kész a csirke pörkölt, vagy 3-5 óra alatt. A gáz sem ingyen van. Mellesleg még rágós is marad a húsa sok esetben-bión nőttem fel, mert csirkéket tartottunk, aztán felnőtt koromban is van szerencsém néha enni, mikor hazamegyünk, mert a dédinél az van. Hát én inkább eszem a boltit.:D Nekem jobban ízlik. Puhább.
2015. ápr. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!